Oras-vanduo sistema: kaip pasirinkti?

Šildymas – svarbus klausimas tiek namus statantiems naujakuriams, tiek nusprendusiems atnaujinti savo būstą. Oras-vanduo sistema yra populiarus pasirinkimas, nes suteikia daugybę privalumų: ji veikia ekonomiškai, gali būti derinama su saulės kolektoriais, nereikalauja daug priežiūros, o jos įrengimas – greitas ir paprastas. Vis dėlto specialistai tvirtina, kad norint pasinaudoti visais šio šildymo būdo privalumais, itin svarbu tinkamai pasirinkti sistemą.

Į kokius kriterijus reikia atsižvelgti?

Oras-vanduo sistema gali būti naudojama ne tik patalpų šildymui, bet ir karšto vandens ruošimui. Kodėl tai svarbu? Nes daugelis šildymo sistemų yra eksploatuojamos tik šaltuoju metų laiku, rudenį ir žiemą, o šiltą vandenį ruošti reikia nuolatos – juk po karštu dušu maudomės ir vasaros dienomis. Šį aspektą svarbu turėti galvoje ir dar prieš renkantis sistemą bei skaičiuojant jos galingumą nuspręsti, ar naudosite ją ir vandens pašildymui.

Kokio galingumo sistemą pasirinkti, priklauso nuo patalpų ploto. Tai esminis kriterijus, tačiau jei gyvenate namuose aukštomis lubomis, į tai taip pat reikės atsižvelgti – tokiu atveju šildomas didesnis oro tūris, tad reikės didesnio pajėgumo šilumos siurblio.

Netinkamas sistemos galingumo pasirinkimas

Daugeliui kyla klausimas, ar per mažo galingumo sistema neprišildys namų. Iš tikrųjų namus ji tikriausiai prišildys, tačiau už visa tai teks susimokėti – intensyviai dirbančios sistemos elektros sąnaudos bus didesnės, tad apie ekonomiją galite pamiršti.

Antra vertus, rinktis galingesnę sistemą taip pat neverta. Toks sprendimas gal ir pasiteisins itin šaltomis žiemos dienomis, tačiau kitu metu, kai temperatūra už lango nebus pernelyg žema, sistema dažnai įsijunginės, o tai taip pat didina energijos sąnaudas. Žinoma, dažni ciklai turi neigiamos įtakos ir ilgaamžiškumui.

Trumpai tariant, jei norite, kad oras-vanduo sistema tarnautų patikimai ir namus šildytų ekonomiškai reikia pasirinkti optimalų jos galingumą. Tai padaryti padės šilumos siurbliais prekiaujantys profesionalai – jie įvertins visas aplinkybės ir apskaičiuos, koks galingumas geriausiai tiktų individualiu atveju.

Kiek kainuoja oras-vanduo sistema?

Daugeliui pirkėjų kaina yra itin svarbi, tačiau sistemos galingumas – ne vieta taupyti. Kadangi nuo jo priklauso sistemos kaina, daugeliui kyla idėja sutaupyti pasirenkant mažesnio galingumo, nei rekomenduoja specialistai, šilumos siurblį. Kokios bus tokio pasirinkimo pasekmės, jau aptarėme, tad gundytis galimybe sutaupyti kelis šimtus eurų tikrai neverta – tokį sutaupymą greitai panaikins pernelyg didelės elektros sąskaitos.

Oras-vanduo sistemų kainos prasideda nuo keleto tūkstančių eurų, tačiau tai investicija į patogumą, šilumą, saugumą ir patikimumą. Kainai įtakos taip pat turi ir gamintojas, tačiau žavėtis pigiais nežinomų prekių ženklų gaminiais specialistai nepataria – jų tarnavimo laikas gerokai trumpesnis, o ir prireikus garantinio aptarnavimo gali kilti problemų. Tuo tarpu aukštos kokybės oras-vanduo sistema gali tarnauti ilgus metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *