Gyvulių registravimas: ką svarbu žinoti?

Auginantys gyvulius ar dar tik planuojantys tai daryti susiduria su nežinomybe, kai dvejojama, ar reikia registruoti gyvulius. Gyvulių registravimas yra įstatymuose numatyta pareiga ir jos reikėtų paisyti visais atvejais, nes tai naudinga ir patiems ūkininkams, ir jų gyvūnams. Bandų ir jų gyvenamosios vietos registras leidžia palaikyti tvarką, esant poreikiui surasti pasiklydusį gyvūną.

Svarbu paisyti įstatymų reikalavimų

Laiku pasirūpinti gyvulių registravimu yra itin svarbu, jei gaunate paramą. Registruoti gyvūnus privaloma visu paramos teikimo laikotarpiu, tad tai ne vienkartinis procesas, o nuolatinis darbas. Laimė, gyvulių registravimas yra gana greitas ir paprastas, tad pernelyg neapsunkina. Registre fiksuojama, kaip keičiasi auginamų bandų dydžiai, pavienių gyvulių gyvenamosios vietos kaita. Dar viena priežastis registruoti laikomus gyvulius yra bauda, kurią galite gauti, jei nepaisysite įstatymų reikalavimų.

Kaip užregistruoti gyvūną?

Jei esate ūkininkas ir turite prisijungimą prie Ūkinių gyvūnų registro, galite registraciją atlikti patys – internetu tai padaryti itin paprasta. O neturintys prisijungimo, turi informaciją pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (teritoriniam jos padaliniui). Kitas variantas – kreiptis į registravimo paslaugas siūlančius specialistus: už jų paslaugas teks šiek tiek mokėti, tačiau sutaupysite daugybę laiko. Samdyti specialistus apsimoka, jei reikia registruoti ne vieną, o kelis gyvūnus.

Skaityti straipsnį “Gyvulių registravimas: ką svarbu žinoti?” »

Parkingas Kauno oro uoste reikalingas visiems, kurie atvyksta iki oro uosto savo automobiliu

Tie, kurie mėgsta valdyti laiką – mielai renkasi keliones automobiliu. Vieniems be problemų yra nukeliauti iki tolimos Ispanijos, Italijos ar Gruzijos, o kitiems užtenka ir visos kelionės per Lietuvą automobiliu iki Kauno oro uosto ir tuomet jau skristi į norimą tolimą kraštą. Skrydžių iš Kauno yra tikrai nemažai, tad be jokios abejonės galėsite lengvai išsirinkti norimą kryptį. Vienus galbūt labiau domina šiaurės šalys, kitiems – vidurio Europa ar treti visada mieliausiai pailsi arba turi daugiausiai darbo reikalų pietų Europoje. Kadangi taip jau pasitaiko, kad kelionės autobusais ar traukiniais yra atšaukiamos arba atidedamos, tai pasidaro keblu pasiekti oro uostą laiku. Ypač pasidaro liūdna bei skaudu, jeigu savo laiką ir visą kelionę esate susiplanavę minučių tikslumu. Tokiais atvejais geriausia yra rinktis savo automobilį ir planuotis savo dienotvarkę pagal poreikius. Tada galima susidėlioti maršrutą pagal save ir savo poreikius bei galimybes. Galbūt sustoti kavos pertraukelei, aplankyti seniai norimą gamtos objektą ar seniai matytą draugą ar tiesiog mėgautis vaizdingu maršrutu iki oro uosto. Būdami patys savo laiko šeimininkais, galėsite stabtelti ir įamžinti įspūdingą peizažą, ar tiesiog pasirinkę lėtesnį tempą gėrėtis magišku saulėtekiu arba saulėlydžiu. Svarbu prieš keliaujant bus nusistatyti laiko ribas ir tokiu būdu išvengti nenumatytų rūpesčių.

Skaityti straipsnį “Parkingas Kauno oro uoste reikalingas visiems, kurie atvyksta iki oro uosto savo automobiliu” »

Kaip piešti antakius antakių dažais?

Antakiai yra labai svarbūs veidui. Tiesą sakant, jie dažnai vadinami "mūsų išraiškos sargais", nes gali daug ką pasakyti apie tai, ką jaučiame ar galvojame, net jei to nenorime. Šiuo metu egzistuoja daugybė įvairių antakių tendencijų, tačiau nesvarbu, kur pažvelgtumėte, dauguma žmonių sutinka, kad stori ir pilni antakiai vėl madingi. Šiais laikais yra daugybė būdų gražiems antakiams išgauti – nuo pieštukų, gelių iki antakių tatuiravimo. Tačiau vienas jau kurį laiką taikomas būdas – antakių dažai . Jei jums patinka antakių pieštukų privalumai, bet norite ko nors ilgalaikiškesnio, mokymasis piešti antakius antakių dažais gali būti kaip tik tai, ko jums reikia! Pažvelkime iš arčiau, kodėl šios priemonės sugrįžo ir kaip ir jūs galite išgauti tobulus antakius…Antakių dažai ir patarimai motermis.

Kas yra antakių makiažas?

Antakių makiažas – tai technika, naudojama antakiams dažyti nenaudojant jokių dažų. Šį produktą galima įsigyti pieštuku arba, pastaruoju metu, antakių dažais. Antakių dažai tepami šepetėliu, kaip ir bet kurie kiti antakių dažai, tačiau turite būti greiti, kad jie neišdžiūtų ant odos. Tai pusiau ilgalaikė spalva, kuri išlieka iki aštuonių savaičių. Ši technika gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurių antakiai reti arba per daug išpešioti. Spalva padės užpildyti bet kokius tarpus ir antakiai atrodys storesni. Rinkoje yra daug antakių makiažo prekių ženklų. Jų būna įvairiausių spalvų ir atspalvių, todėl kiekvienas ras kažką sau.

Kodėl stori antakiai grįžta į madą?

Antakių dažaiStori ir pilni antakiai buvo madingi 60-aisiais ir 70-aisiais, tačiau daugelis žmonių, norėdami atrodyti "švariau", ėmė per daug išpešioti antakius. Laikui bėgant ši tendencija pasikeitė, ir žmonės ėmė vertinti storesnius antakius kaip patrauklesnius, ypač moterys. Atrodo, kad dabar moterys visur vėl renkasi storesnius antakius. Jei turite natūraliai plonus antakius, vis tiek galite pasiekti šį įvaizdį antakių pieštukais arba antakių makiažu. Naudojant antakių pieštukus arba antakių makiažą antakiai bus užpildyti ir atrodys storesni vos per kelias minutes.

Kaip pasirinkti tinkamą antakių spalvą?

Renkantis antakių pieštuką ar makiažą antakiams dažyti, geriausia rinktis spalvą, atitinkančią jūsų plaukų spalvą. Jei turite juodus plaukus, galite naudoti tamsiai rudą arba juodą antakių pieštuką ar makiažą. Jei turite tamsiai rudus plaukus, galėtų tikti šviesiai rudas arba tamsiai šviesus antakių pieštukas ar makiažas. Jei norite, galite rinktis dar šviesesnius. Jei norite dažyti antakius, labai svarbu, kad kreiptumėtės į profesionalų vizažistą arba saloną, nes antakių dažai yra stiprūs ir gali lengvai sugesti. Norite išvengti išblukimo ar spalvos pasikeitimo. Jei norite antakius dažyti antakių pieštuku arba makiažo priemonėmis, galioja ta pati taisyklė. Rinkitės spalvą, kuri labiausiai atitinka jūsų plaukų spalvą.

Skaityti straipsnį “Kaip piešti antakius antakių dažais?” »

10 priežasčių, kodėl virtuvėje taip svarbu turėti virtuvinius rankšluosčius

1. Tai greitas ir paprastas valymo įrankis

ButeliukaiKad ir ką veiktumėte virtuvėje, beveik visada turėsite švarias rankas. Vienas iš paprasčiausių būdų tai padaryti – naudoti virtuvinius rankšluosčius. Tai greitas, paprastas ir nebrangus būdas išvalyti išsiliejimus ir nešvarumus. Jie taip pat puikiai tinka karštiems puodams ir keptuvėms patraukti nuo viryklės. Virtuviniai rankšluosčiai taip pat puikiai tinka virtuvės paviršiams valyti ir net dulkes nuo spintelių nuvalyti. Pasirinkite gražią ir minkštą medžiagą, o virtuvinius rankšluosčius galėsite naudoti net vonios kambaryje! Raypath šluostės ir kiti produktai.

2. Jie padeda išlaikyti jūsų rankas sausas

Viena iš svarbiausių užduočių, kuriai naudojami virtuviniai rankšluosčiai, yra rankų džiovinimas. Tai būtina, nes taip jūsų rankos bus sausos ir apsaugotos nuo mikrobų, kurie gali likti ant jūsų liečiamų paviršių. Jei esate kaip ir dauguma žmonių, norite apsaugoti savo šeimos narius nuo susirgimų, o virtuviniai rankšluosčiai yra puikus būdas tai padaryti. Netoliese galite laikyti virtuvinį rankšluostį, kad nusausintumėte rankas po rankų plovimo ar bet kuriuo kitu metu, kai jį reikia naudoti. Naudoti virtuvinį rankšluostį yra geriau nei popierinį rankšluostį, nes virtuviniai rankšluosčiai yra daugkartinio naudojimo ir gali būti plaunami, kad bakterijos neplistų.

Skaityti straipsnį “10 priežasčių, kodėl virtuvėje taip svarbu turėti virtuvinius rankšluosčius” »

Kodėl parkavimas Vilniaus oro uoste geriau nei taksi?

Jei esate skridę iš Vilniaus oro uosto, tikriausiai žinote tą nemalonų jausmą, kai kyla nerimas dėl vėlavimo į skrydį. Juk lėktuvas tai ne autobusas – į skrydį negalima atvykti prieš kelias minutes. Planuojate kelionę ir svarstote, kaip išvengti bereikalingo streso? Štai kelios priežastys, kodėl parkavimas Vilniaus oro uoste ir kelionė nuosavu automobiliu yra daug geresnis sprendimas už taksi.

Išvenkite vėlavimo ir streso

Remiantis rekomendacijomis, į oro uostą reikėtų atvykti iki skrydžio likus porai valandų. Jas galima praleisti oro uosto kavinėse ar parduotuvėse, tačiau iš tikrųjų tai labai įpareigoja. Nepaisant to, daugelis keliautojų bijo pavėluoti ir net skrisdami tik su rankiniu bagažu į skrydį atvyksta gerokai per anksti. Kodėl bijoma pavėluoti? Neįmanoma tiksliai žinoti, ar laiku atvyks viešasis transportas bei taksi, o važiuojant nuosavu automobiliu įtampą kelia parkavimas Vilniaus oro uoste. Tačiau viso šio bereikalingo streso galima lengvai išvengti.

Vykite į oro uostą savo automobiliu, o parkavimo vietą rezervuokite iš anksto. Tai labai patogu ir greita, be to, išvengsite streso ir poreikio vykti į skrydį per anksti. Parkavimo aikštelės įrengtos visai šalia išvykimo terminalo, tad jį pasieksite vos per kelias minutes.

Keliaukite pigiau

Skaityti straipsnį “Kodėl parkavimas Vilniaus oro uoste geriau nei taksi?” »