Oras-vanduo sistema: kaip pasirinkti?

Šildymas – svarbus klausimas tiek namus statantiems naujakuriams, tiek nusprendusiems atnaujinti savo būstą. Oras-vanduo sistema yra populiarus pasirinkimas, nes suteikia daugybę privalumų: ji veikia ekonomiškai, gali būti derinama su saulės kolektoriais, nereikalauja daug priežiūros, o jos įrengimas – greitas ir paprastas. Vis dėlto specialistai tvirtina, kad norint pasinaudoti visais šio šildymo būdo privalumais, itin svarbu tinkamai pasirinkti sistemą.

Į kokius kriterijus reikia atsižvelgti?

Oras-vanduo sistema gali būti naudojama ne tik patalpų šildymui, bet ir karšto vandens ruošimui. Kodėl tai svarbu? Nes daugelis šildymo sistemų yra eksploatuojamos tik šaltuoju metų laiku, rudenį ir žiemą, o šiltą vandenį ruošti reikia nuolatos – juk po karštu dušu maudomės ir vasaros dienomis. Šį aspektą svarbu turėti galvoje ir dar prieš renkantis sistemą bei skaičiuojant jos galingumą nuspręsti, ar naudosite ją ir vandens pašildymui.

Kokio galingumo sistemą pasirinkti, priklauso nuo patalpų ploto. Tai esminis kriterijus, tačiau jei gyvenate namuose aukštomis lubomis, į tai taip pat reikės atsižvelgti – tokiu atveju šildomas didesnis oro tūris, tad reikės didesnio pajėgumo šilumos siurblio.

Skaityti straipsnį “Oras-vanduo sistema: kaip pasirinkti?” »