Kam reikalingas profesionalus ir mėgėjiškas trimerio pjovimo valas

Apsišienauti kiemą ne visada taip parasta, kaip atrodo. Gana įprasta tai daryti dviem skirtingais prietaisais – žoliapjove nupjaunamas lygus paviršius, o pakraščiams nušienauti jau reikalinga krūmapjovė, dažnai vadinama trimeriu. Žoliapjovė tinka tik tada, kai šienaujama nuolatos. Jei šienaujama retai, tik krūmapjovė gali padėti susitvarkyti su šia užduotimi.

Trimeris yra gana paprastas prietaisas. Variklis sukuria gana didelį sukimo momentą, kuris yra perduodamas ilgu vamzdžiu į reduktorių, prie kurio pritvirtinama pjovimo galvutė. Galvutėje dažniausiai yra trimerio pjovimo valas, nors gali pasitaikyti ir speciali grandinė. Taip pat vietoj galvutės gali būti tvirtinamas ir specialus metalinis pjovimo diskas. Dažniausia pjovimo priemonė yra valas.

Kaip atrodo trimerio pjovimo valas

Jei trimerio pjovimo valą padidintume, pamatytume, kad tai paprastas plastikinis lynas. Jis ne metalinis, o plastikinis yra su tam tikra priežastimi: kai valas atsitrenkia į kietus paviršius, jis nutrūksta. Tokiu būdu galvutė neapsivelia. Taip pat nutrūksta nedideli valo gabalėliai, todėl tai saugiau pačiam pjovėjui.

Valas gali būti kelių spalvų ir formų. Taip pat jis gali būti šviečiantis – fluorescencinis. Šviečiantis valas tinka darbui prietemoje, be to pjovėjas aiškiai mato pjovimo trajektoriją ir gali apsaugoti nestorus medelius, namo fasadą ir t.t.

Apvalus ar kvadratinis pjovimo valas?

Trimerio pjovimo valas gali būti įvairių formų: susuktas į pynę, apvalus, kvadratinis, trikampis ar net žvaigždės formos. Skirtingos valo formos lemia valo efektyvumą tam tikrose situacijose. Profesionalai naudoja dviejų rūšių valus – kvadratinį ir apvalų.

Apvalus trimerio pjovimo valas yra skirtas smulkiai žolei. Jis pjauna tyliau ir yra pakankamai efektyvus prižiūrimose šienavimo vietose.

Kvadratinis pjovimo valas yra skirtas stambesnei ir senesnei žolei. Jis tvirtesnis ir ilgaamžiškesnis, tačiau pjauna ne lygiai, dažnai sukapoja, mulčiuoja, žolę. Kvadratinį pjovimo valą profesionalai naudoja valydami aukštą žolę ir net nedidelius krūmynus.

Jei gyvenate kaime, neabejojame, prireiks abiejų rūšių.

Koks turėtų būti pjovimo valo diametras?

Pjovimo valai yra skirtingo diametro, kurs matuojamas milimetrais. Pjovimo valas gali būti 1, 1,2, 1,6, 2, 2,4, 3, 3,5, 4 ar net 4,5 mm storio. Kuo plonesnis valas, tuo greičiau jis sutrūksta atsitrenkęs į kietus daiktus – tvorą, akmenį, trinkeles. Iš kur žinoti, koks valas tinka jums? Valo storumą nusako trimerio gamintojas. Jei su ne itin galingu elektriniu trimeriu naudosite 3 mm valą, prietaisas tiesiog nepjaus, nes galvutė greitai apsivels žole. Per plonas valas irgi negerai, nes jis suksis per greitai ir labai greitai sutrūks. Reikia vadovautis gamintojo rekomendacijomis. Nuokrypos gali būti per 0,2 milimetro į vieną ar į kitą pusę, bet ne daugiau. Kitaip darbas bus neefektyvus, valas išeikvojamas per greitai, dažnai teks sustoti keisti galvutės arba ją pervynioti.

Trimerio pjovimo valai parduodami ritinėliais. Juose yra skirtingas kiekis valo. Jei pjaunate retai, 9 metrų ilgio valo gali pakakti visai vasarai. Jei tai kasdieninis darbas, užsisakykite du ar daugiau 50 ar net 100 metrų ilgio ritinius. Kad darbas eitų kaip iš pypkės, pasiruoškite ir kelias galvutes. Žinoma, tai taikytina profesionaliems įrankiams, kurie gali dirbti be pertraukos visą valandą, neužkaista per 15 minučių.

Trimerio pjovimo valas dabar gali būti užsakomas ir internetu. Tai puikus būdas sutaupyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *