Ar tikrai oras vanduo šildymas toks ekonomiškas?

Kalbant apie būsto šildymą, finansinis aspektas yra vienas iš pačių svarbiausių. Kadangi kiekvienas norėtų kuo mažesnių išlaidų. Tuo labiau, kad šaltuoju metų laiku jos ir taip būna pakankamai nemažos. Tačiau galimybė sutaupyti yra. Kadangi technologijos nuolat juda į priekį, todėl tobulėja tiek ir esamos sistemos, tiek ir atsiranda visiškai naujų. Būtent prie pastarųjų būtų galima priskirti ir šiuos įrenginius. Nors jie nėra visiška naujiena, tačiau tikrai negali pasigirti keliasdešimties metų istorija. Nepaisant to, jie labai sparčiai išpopuliarėjo. Ir pagrindinė to priežastis yra būtent ekonomiškumas. Kadangi šie įrenginiai laikomi vienais iš pačių ekonomiškiausių. Visa tai, dėka jų unikalaus veikimo principo. Jis leidžia maksimaliai išnaudoti jau sugeneruotą šilumą bei dalį jos paimti iš aplinkos oro. Kas iš tikrųjų veikia net ir šaltomis žiemomis. Kadangi drastiškai temperatūra nukrenta pakankamai retai.

Su kokiais įrengimo niuansais tenka susidurti?

Šiomis dienomis galima rinktis pačias įvairiausias šildymo sistemas. Tačiau visos jos labai skiriasi tiek energija, iš kurios gaunama šiluma, tiek ir įrengimo niuansais. Pavyzdžiui, geoterminiam šildymui įsirengti gali prireikti pakankamai nemažo sklypo. O tuo tarpu kieto kuro katilams reikės ne tik kamino, bet ir specialios patalpos dideliems įrenginiams. Tuo tarpu oras vanduo šildymas laikomas vienu iš praktiškiausių. Kadangi patys įrenginiai užima minimaliai vietos. Todėl juos sėkmingai galima sumontuoti ne tik individualiuose namuose, bet net ir butuose. Kur erdvė pakankamai ribota. Taip pat jiems nereikia išskirtinės infrastruktūros, kas leidžia tokias sistemas įrengti jau pastatytuose būstuose. Aišku, kiekvienas atvejis bei įrenginys gali būti vis kitoks. Tačiau pasirinkus šį variantą neteks susidurti su kažkokiais sunkumais. Kadangi nėra jokių išskirtinių įrengimo niuansų, dėl kurių vertėtų nerimauti.

Kiek patikimas toks šildymas?

Į naujoves neretai žvelgiama nepatikliai. Kadangi kartais jų privalumai gali atrodyti netgi per geri, jog tai būtų realybė. Ne išimtis ir oras vanduo šildymas, kuris iš tikrųjų turi nemažai privalumų lyginant su analogiškomis sistemomis. Tačiau dažniausiai yra nerimaujama dėl jo patikimumo, ypač šaltomis žiemos dienomis. Kadangi nukritus temperatūrai gerokai žemiau nulio laipsnių, toks įrenginys negali veikti maksimaliai efektyviai. Tačiau net ir tuomet šiluma bus generuojama. Tiesa, tam prireiks didesnių elektros sąnaudų. Bet tokių išskirtinai šaltų dienų nėra tiek jau daug. Todėl paskaičiavus bendrai ši sistema vis tiek bus vienas iš ekonomiškiausių pasirinkimų. Tuo labiau, kad įrenginys nereikalauja jokios papildomos priežiūros ir veikia pilnai autonomiškai. O net ir susidūrus su kažkokiais gedimais, kurie bėgant metams gali atsirasti dėl natūraliai besidėvinčių dalių, problemų nebus. Kadangi visa tai gali būti nesunkiai išspręsta pakeičiant tokias sugedusias ir funkcijos neatliekančias detales.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *