Ar tikrai oras vanduo šildymas toks ekonomiškas?

Kalbant apie būsto šildymą, finansinis aspektas yra vienas iš pačių svarbiausių. Kadangi kiekvienas norėtų kuo mažesnių išlaidų. Tuo labiau, kad šaltuoju metų laiku jos ir taip būna pakankamai nemažos. Tačiau galimybė sutaupyti yra. Kadangi technologijos nuolat juda į priekį, todėl tobulėja tiek ir esamos sistemos, tiek ir atsiranda visiškai naujų. Būtent prie pastarųjų būtų galima priskirti ir šiuos įrenginius. Nors jie nėra visiška naujiena, tačiau tikrai negali pasigirti keliasdešimties metų istorija. Nepaisant to, jie labai sparčiai išpopuliarėjo. Ir pagrindinė to priežastis yra būtent ekonomiškumas. Kadangi šie įrenginiai laikomi vienais iš pačių ekonomiškiausių. Visa tai, dėka jų unikalaus veikimo principo. Jis leidžia maksimaliai išnaudoti jau sugeneruotą šilumą bei dalį jos paimti iš aplinkos oro. Kas iš tikrųjų veikia net ir šaltomis žiemomis. Kadangi drastiškai temperatūra nukrenta pakankamai retai.

Su kokiais įrengimo niuansais tenka susidurti?

Šiomis dienomis galima rinktis pačias įvairiausias šildymo sistemas. Tačiau visos jos labai skiriasi tiek energija, iš kurios gaunama šiluma, tiek ir įrengimo niuansais. Pavyzdžiui, geoterminiam šildymui įsirengti gali prireikti pakankamai nemažo sklypo. O tuo tarpu kieto kuro katilams reikės ne tik kamino, bet ir specialios patalpos dideliems įrenginiams. Tuo tarpu oras vanduo šildymas laikomas vienu iš praktiškiausių. Kadangi patys įrenginiai užima minimaliai vietos. Todėl juos sėkmingai galima sumontuoti ne tik individualiuose namuose, bet net ir butuose. Kur erdvė pakankamai ribota. Taip pat jiems nereikia išskirtinės infrastruktūros, kas leidžia tokias sistemas įrengti jau pastatytuose būstuose. Aišku, kiekvienas atvejis bei įrenginys gali būti vis kitoks. Tačiau pasirinkus šį variantą neteks susidurti su kažkokiais sunkumais. Kadangi nėra jokių išskirtinių įrengimo niuansų, dėl kurių vertėtų nerimauti.

Skaityti straipsnį “Ar tikrai oras vanduo šildymas toks ekonomiškas?” »

3 mitai apie oras vanduo šildymą

Oras vanduo šildymas tai efektyvus ir ekologiškas būdas apšildyti būstą, paruošti karštą vandenį. Jis taikomas renovuotuose ir naujuose būstuose. Tačiau kai kurie gyventojai vis dar galvoja, kad nėra patikimesnio šildymo už malkomis, durpių briketais ar iškastiniu kuru kūrenamas krosnis. Pateiksime keletą mitų apie šildymo sistemą oras vanduo.

1. Mitas. Šilumos siurbliai oras vanduo sunaudoja labai daug elektros.

Jeigu pastatas praranda daug šilumos per langus, nėra sandarus, šilumos siurblys nebus toks efektyvus, reikės didesnės galios įrenginio, kuris naudos daugiau elektros. Tokiu atveju patartina pradžioje renovuoti būstą, pakeisti langus, apšiltinti sienas. Sandariame pastate oras vanduo šildymas bus efektyvus ir naudos nedaug elektros. Tiksliau paskaičiuoti, kiek energijos sunaudos siurblys, galite žinodami savo namo energijos poreikį ir įrangos COP koeficientą. Šis koeficientas parodo, kiek šilumos bus pagaminta, sunaudojus 1 kW elektros, lauke esant +7 laipsnių temperatūrai.

Skaityti straipsnį “3 mitai apie oras vanduo šildymą” »