3 mitai apie oras vanduo šildymą

Oras vanduo šildymas tai efektyvus ir ekologiškas būdas apšildyti būstą, paruošti karštą vandenį. Jis taikomas renovuotuose ir naujuose būstuose. Tačiau kai kurie gyventojai vis dar galvoja, kad nėra patikimesnio šildymo už malkomis, durpių briketais ar iškastiniu kuru kūrenamas krosnis. Pateiksime keletą mitų apie šildymo sistemą oras vanduo.

1. Mitas. Šilumos siurbliai oras vanduo sunaudoja labai daug elektros.

Jeigu pastatas praranda daug šilumos per langus, nėra sandarus, šilumos siurblys nebus toks efektyvus, reikės didesnės galios įrenginio, kuris naudos daugiau elektros. Tokiu atveju patartina pradžioje renovuoti būstą, pakeisti langus, apšiltinti sienas. Sandariame pastate oras vanduo šildymas bus efektyvus ir naudos nedaug elektros. Tiksliau paskaičiuoti, kiek energijos sunaudos siurblys, galite žinodami savo namo energijos poreikį ir įrangos COP koeficientą. Šis koeficientas parodo, kiek šilumos bus pagaminta, sunaudojus 1 kW elektros, lauke esant +7 laipsnių temperatūrai.

2. Mitas. Oras vanduo šildymas neatsiperka dėl trumpos garantijos

Kokybiškiems šilumos siurbliams suteikiama garantija – apie 5 metai. Tačiau puikiai žinome, kad pavyzdžiui, patikimo prekės ženklo skalbimo mašinai ar televizoriui suteikiama 2-3 metų garantija, bet įranga tarnauja žymiai ilgiau. Garantinio laikotarpio pabaiga nereiškia, kad šilumos siurblius teks keisti. Jie sėkmingai tarnauja apie 10 metų. Per šį laiką atsiperka ir gamina pigią energiją.

3. Mitas. Kūrenimas malkomis vis tiek yra pigesnis

Šiame teiginyje yra tiesos, malkos gali būti pigesnis variantas, ypač nuosavų namų gyventojams, kurie turi miško ir gali pasiruošti jų patys. Vis tik, reikėtų paskaičiuoti ne tik medžiagų, bet ir laiko sąnaudas. Dirbančiam žmogui krosnies kūrenimas ir kuro ruošimas užima daug brangaus laiko. Paskaičiavus kiek kainuoja valanda darbo laiko, praleisto pečiaus priežiūrai, oras vanduo šildymas pasirodys pigesnis variantas, nes prie jo nereikia nuolat dirbti. Optimaliu režimu nustačius siurblius, jie dar ir sutaupys elektrą.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie oras vanduo šildymą, kiek jis kainuotų, kokia galia reikalinga, kreipkitės į UAB „Saulės grąža“. Įsigykite kokybišką ir ilgaamžę įrangą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *