Brangių ir pigesnių elektromobilių privalumai ir trūkumai

Elektromobilių gamintojai lenktyniauja vienas su kitu, bandydami sukurti elektra varomą automobilį, kuris nuvažiuos dar daugiau kilometrų vienu įkrovimu. Tačiau tiesa tokia, kad tokios transporto priemonės tampa sunkesnės dėl didelės baterijos, todėl jos mažiau manevringos, sunaudojančios daugiau energijos. Ir didžiausias jų trūkumas – didelė kaina, kuri daugeliui vairuotojų yra neįkandama.

Elektromobiliai, nuvažiuojantys daugiau nei 500 kilometrų

Lietuvoje jau parduodami elektromobiliai, galintys nuvažiuoti 500-600 kilometrų vienu įkrovimu. Pavyzdžiui, automobilių salone „INCHCAPE“ galima užsakyti BMW iX elektra varomą automobilį, kurio įveikiamas atstumas net 630 km. Kita versija – BMW iX xDrive40 įveikia 425 km. Turėdami galingą variklį jie įsibėgėja labai greitai, 100 km/h pasiekia per 4,6 ir 6,1 sekundės. Dar vienas pliusas, kad BMW elektromobiliai 100 km greitojo įkrovimo stotelėse įkraunami vos per 21 minutę.

BMW iX tipo elektromobiliai suteikia daug komforto, nereikia rūpintis, kur įkrauti važiuojant dideliais atstumais. Su jais nuo Vilniaus iki Klaipėdos galima nuvažiuoti be sustojimo. Automobiliai puikiai tinka poilsiui ir ilgoms išvykoms.

Didžiausias šių elektromobilių trūkumas tai didelė kaina. Paprastam vairuotojui ji dažnai neįkandama. Kyla klausimas ar verčiau pataupyti dar ar įsigyti šiek tiek kuklesnį elektromobilį?

Pigesni elektromobiliai nėra blogesni

Automobilių ekspertai sako, kad elektra varoma transporto priemonė, kuri nuvažiuoja 200-300 kilometrų yra labai gera. Visų pirma ji pigesnė, antra – ne taip dažnai per dieną tenka įveikti 300 km. Važinėjant į darbą, mokyklą, sporto klubą per dieną nuvažiuojamas atstumas būna vos 100 km. Todėl pigesni elektromobiliai taip pat suteikia pakankamai komforto. Jie lengvesni, sunaudoja mažiau energijos, lengviau valdomi. Be to, nauji pigesni elektromobiliai mažiau nuvertėja, lygiai taip pat kaip ir automobiliai. Kuo brangesnė nauja transporto priemonė, tuo daugiau ji nuvertėja po keleto metų.

Naujuose elektromobiliuose įdiegtos naujausios technologijos, todėl tai techniškai pažangūs automobiliai, nesvarbu ar jie nuvažiuoja 300 ar 600 kilometrų.

Užsisakyti ir įsigyti jūsų poreikius tenkinantį elektromobilį galite „INCHCAPE“ salonuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *