Psichoterapeutas prieš psichologą: ką jums būtina žinoti

PsichologasKai jums reikia pagalbos dėl psichinių ar emocinių problemų, turite įsitikinti, kad pagalbos kreipiatės į tinkamą specialistą. Klausimas, kuo skiriasi psichoterapeutas ir psichologas yra gana dažnas, todėl prieš apsisprendžiant kreiptis į kurį nors specialistą, pirmiausiai būtina išsiaiškinti kuo jie vienas nuo kito skiriasi.

Kas yra psichoterapeutas?

Neaiškumų gali kilti vien jau dėl to, nes psichoterapeuto ir psichologo funkcijos gali sutapti. Bet nepaisant to, egzistuoja ir tam tikri jų veiklos skirtumai. Psichoterapija yra apie įvairių formų psichologinį gydymą žmonėms, kurie gali turėti problemų, susijusių su charakteriu, bendravimu, santykiais, šeima, karjera, elgesiu ar santuoka. Pokalbiu grįsta terapija yra pagrindinė psichoterapijos sudedamoji, tačiau ji taip pat gali apimti meno terapiją ar kognityvinę elgesio terapiją. Psichoterapija yra apie tai, kaip reikėtų suvokti savo problemas ir jas spręsti tiek terapijoje, tiek už jos ribų.

Psichoterapeutai dirba su asmenimis individualiai, tačiau į terapiją jie taip pat gali įtraukti partnerius ar šeimas. Be grupinės terapijos, psichoanalizė, tarpasmeninė terapija ir žaidimų terapija yra kiti metodai, kuriuos psichoterapeutai gali naudoti savo terapijos sesijose. Psichoterapeutai gali padėti žmonėms, turintiems psichinių, emocinių ir psichologinių problemų ar sutrikimų. Psichoterapija gali padėti žmonėms suprasti savo problemas ir jų emocijų bei veiksmų priežastis. Psichoterapija dažnai yra ilgalaikis gydymo procesas, kuris gali išgydyti ilgalaikes psichologines problemas ar traumas. Psichoterapeutai gali mokytis kaip psichologai ar psichiatrai, bet tai nėra būtina.

Kas yra psichologas?

Psichologai turi psichologijos daktaro ar magistro laipsnį. Jie nėra gydytojai. Jie yra apmokami vesti terapijas grįstas pokalbiu, taip pat mokomi tyrimų ir eksperimentų metodų. Kai kurie psichologai daugiausia dėmesio skiria moksliniams tyrimams, o kiti praktikuoja kaip psichinės sveikatos ekspertai. Kaip ir psichoterapeutai, jie gali padėti su santykių problemomis, streso valdymu, psichinės sveikatos problemomis ir vystymosi sutrikimais.

Psichologai gali padėti su emociniu stresu ar psichine trauma, teikdami įžvalgas per terapiją. Jie taip pat atlieka reguliarius kognityvinius tyrimus, kad galėtų stebėti ir moksliškai įvertinti gydymo eigą. Psichologai padės jums suprasti, kaip pakeisti elgesį, kad pacientas jaustųsi geriau. Jie gali padėti geriau valdyti stresą, sumažindami dirgiklių sukeliamą emocinį diskomfortą. Psichologai gali padėti žmonėms, turintiems valgymo sutrikimų, sergantiems depresija, šizofrenija ir kitomis ligomis. Psichologai yra labiau apmokyti darbuotis akademinėje reikalo sferoje. Psichologai gali rekomenduoti savo pacientus psichiatrams, jei jie mano, kad gydymui reikalingi ar naudingi vaistai.

Išvados

Pabaigai galima paminėti ir skirtumą tarp psichologų ir psichiatrų. Psichiatrai yra gydytojai, kurie gali skirti vaistų. Panašiai kaip ir su skirtumais tarp psichoterapeuto ir psichologo, painiava egzistuoja ir kalbant apie skirtumą tarp psichologo ir psichiatro.

Pavyzdžiui, kalbant apie depresiją – kuris variantas yra geresnis? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra, nes visi specialistai gali jums padėti skirtingais būdais. Viskas priklauso nuo situacijos. Jei jums reikia vaistų nuo depresijos, turėsite apsilankyti pas psichiatrą. Bet taip pat galite apsilankyti pas psichologą ar psichoterapeutą, kuris dirba su depresija sergančiais ligoniais. O esant poreikiui, jis visada galės nukreipti jus pas psichiatrą.

Jei patiriate emocinių ar psichinių problemų, kreipkitės į bet kurį kvalifikuotą psichinės sveikatos specialistą. Jei reikės, jis nukreips jus pas kitą specialistą, kuris labiausiai tiks jūsų konkrečiai problemai spręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *