Psichoterapeutas prieš psichologą: ką jums būtina žinoti

PsichologasKai jums reikia pagalbos dėl psichinių ar emocinių problemų, turite įsitikinti, kad pagalbos kreipiatės į tinkamą specialistą. Klausimas, kuo skiriasi psichoterapeutas ir psichologas yra gana dažnas, todėl prieš apsisprendžiant kreiptis į kurį nors specialistą, pirmiausiai būtina išsiaiškinti kuo jie vienas nuo kito skiriasi.

Kas yra psichoterapeutas?

Neaiškumų gali kilti vien jau dėl to, nes psichoterapeuto ir psichologo funkcijos gali sutapti. Bet nepaisant to, egzistuoja ir tam tikri jų veiklos skirtumai. Psichoterapija yra apie įvairių formų psichologinį gydymą žmonėms, kurie gali turėti problemų, susijusių su charakteriu, bendravimu, santykiais, šeima, karjera, elgesiu ar santuoka. Pokalbiu grįsta terapija yra pagrindinė psichoterapijos sudedamoji, tačiau ji taip pat gali apimti meno terapiją ar kognityvinę elgesio terapiją. Psichoterapija yra apie tai, kaip reikėtų suvokti savo problemas ir jas spręsti tiek terapijoje, tiek už jos ribų.

Psichoterapeutai dirba su asmenimis individualiai, tačiau į terapiją jie taip pat gali įtraukti partnerius ar šeimas. Be grupinės terapijos, psichoanalizė, tarpasmeninė terapija ir žaidimų terapija yra kiti metodai, kuriuos psichoterapeutai gali naudoti savo terapijos sesijose. Psichoterapeutai gali padėti žmonėms, turintiems psichinių, emocinių ir psichologinių problemų ar sutrikimų. Psichoterapija gali padėti žmonėms suprasti savo problemas ir jų emocijų bei veiksmų priežastis. Psichoterapija dažnai yra ilgalaikis gydymo procesas, kuris gali išgydyti ilgalaikes psichologines problemas ar traumas. Psichoterapeutai gali mokytis kaip psichologai ar psichiatrai, bet tai nėra būtina.

Kas yra psichologas?

Skaityti straipsnį “Psichoterapeutas prieš psichologą: ką jums būtina žinoti” »