Kokios pramogos aktualios vasarą?

Vos sušilus orams tampa aktualios pramogos gamtoje. Kokias rinktis ir kur vykti pramogauti? Šie klausimai dažnai neduoda ramybės aktyvų poilsį pamėgusius žmones. Viena iš populiariausių aktyvių pramogų gamtoje – plaukimas baidarėmis.

PramogosNorint įsimintino poilsio ir pramogų svarbus klausimas – kokį maršrutą pasirinkti? Vienas iš populiariausių – Aukštaitija. Galima rasti pasiūlymų su tokiais maršrutais: Žeimena, Kiauna, Lakaja, Būka, Aisetu, Peršokšna ir kt. Aktyvaus poilsio mėgėjai mielai renkasi tiek plaukimą ežerais, tiek ir upėmis. Galima rinktis ir tokį maršrutą, kuomet vieną dieną plaukiama ežeru, o kitą dieną – upe. Taip galima bus patirti dar didesnių įspūdžių su skirtingais maršrutais ir vaizdais. Be to, galima rinktis iš paprastų maršrutų ir iš sudėtingų. Taip pat pasirenkamos 1 ar 2 dienų kelionės. Pastarosios yra su nakvyne pasirinktoje stovyklavietėje arba kaimo turizmo sodyboje.

Plaukti baidare gali įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės. Svarbu tik pasirinkti tinkamą trukmę ir maršrutą. Labai svarbu nepervargti, o tam puikiai tiks maršrutai su didesniu skaičiumi sustojimų tam, kad ne tik galėtumėte išlipti iš baidarės ir pailsėti ar pavalgyti, bet ir pasigrožėti gamtos vaizdais ne iš vandens, o iš sausumos. Įvairios pramogos gamtoje galimos tiek vandenyje, tiek ir ant žemės. Be to, kad būtų dar linksmiau – nepamirškite pasiimti ne tik mėgstamo maisto bei užkandžių, bet ir lauko žaidimų.

Dažnai klausiama kokį maršrutą pasirinkti, jei plaukiama pirmą kartą, o ir fizinis pasirengimas ne kaip profesionalaus sportininko? Tokiais atvejais dažniausiai siūloma plaukti paprastus maršrutus, pavyzdžiui, Žeimena. Maršruto ilgis galėtų būti iki 12 kilometrų. O jeigu esate patyręs plaukikas baidarėmis bei jūsų fizinis pasirengimas yra geras, tai galima ryžtis plaukimui Lakaja ir Peršokšna. Tai vaizdingas maršrutas, tačiau sudėtingas, tad reikės ir fizinės ištvermės. Maršruto ilgis iki dvidešimties kilometrų, tačiau pamatyti gamtos vaizdai atpirks visus patirtus sunkumus. Norint dar ilgesnio maršruto, galima rinktis plaukimą Būka ir ežerais. Toks maršrutas, kurio ilgis iki 31 kilometro, dovanos daug vaizdų su besikeičiančia augmenija. Maršrutų įvairovė ir trukmė išties didelė, tad išsirinks ne tik pradedantieji aktyvaus poilsio mėgėjai, bet ir stipriai pažengę, kurie plaukia baidarėmis kiekvienais metais.

Nuo to kokį maršrutą pasirinks keliautojai priklauso ką pamatys plaukdami bei, kiek laiko truks pramogos. Neabejotinai kiekviena kelionė upe ar ežeru bus nepamirštama ir kupina neišdildomų įspūdžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *