Geriausi žaislai vaikams, kurie patiks jūsų vaikui

Kodėl svarbu pasirinkti tinkamus žaislus?

Vaikai labai skiriasi pagal savo raidos etapą, pomėgius ir gebėjimus. Vienam vaikui tinkantis žaislas gali būti netinkamas pasirinkimas kitam. Norėdami užtikrinti, kad jūsų vaikas gautų kuo daugiau naudos iš savo žaislų, turite rinktis išmintingai. Taip pat gali tekti šiek tiek pakoreguoti tam tikrus žaislus. Žaislai vaikams internetu ir kiek jie kainuoja? Pavyzdžiui, gali tekti pakeisti žaidimą, kad jis atitiktų jaunesnių vaikų raidos poreikius. Kitaip tariant, žaislai nėra universalūs.

žaislai vaikamsPagal amžių tinkami žaislai

Geriausias būdas parinkti žaislus skirtingoms amžiaus grupėms – atkreipti dėmesį į raidos etapus ir į tai, kuo vaikai domisi. – Kūdikiai ir maži vaikai – kūdikių ir mažų vaikų raidos etapai yra labai pagrindiniai. Jie mokosi ropoti, vaikščioti, kalbėti ir naudotis pojūčiais. – Maži vaikai – pagrindiniai ikimokyklinio amžiaus vaikų raidos etapai yra kalba, bendroji motorika ir smulkioji motorika. – Mokyklinio amžiaus vaikai – Mokyklinio amžiaus vaikai ugdosi socialinius ir emocinius įgūdžius. Jie taip pat mokosi kritiškai mąstyti ir spręsti problemas. – Paaugliai ir paaugliai – Paaugliai ir paaugliai lavina pažintinius įgūdžius ir gebėjimą naudotis vaizduote. Jie taip pat suvokia, kokiu žmogumi nori būti.

Elektroniniai žaislai – nauda ar žala?

Elektroniniai žaislai, pavyzdžiui, planšetės, kompiuteriai, žaidimų sistemos ir robotai, yra fantastiški būdai išlaikyti vaikų užimtumą ir susidomėjimą. Šie prietaisai taip pat gali padėti ugdyti vaiko kritinį mąstymą ir problemų sprendimo įgūdžius. Tačiau per daug laiko, praleidžiamo prie ekrano, gali turėti ir neigiamą poveikį. – Vienas didžiausių susirūpinimą keliančių aspektų, susijusių su pernelyg dideliu elektroninių žaislų naudojimu, yra tai, kad dėl jų vaikai lieka uždarose patalpose ir nebendrauja su kitais žmonėmis. Elektroniniai žaislai taip pat gali lemti izoliaciją. Jei vaikas žaidžia vienas su internetiniu žaidimu, jis nesukuria draugystės. – Elektroniniai žaislai taip pat gali atimti kūrybiškumą. Žaidimai, dėlionės ir kita veikla, kuriai nereikia ekrano, gali paskatinti vaikus pasitelkti vaizduotę, tyrinėti naujas idėjas ir išbandyti naujus dalykus. – Fizinio aktyvumo stoka – Galiausiai, yra įrodymų, kad per daug laiko, praleidžiamo prie ekrano, gali lemti fizinio aktyvumo stoką ir padidinti vaikų nutukimo riziką.

Geriausi amatai vaikams

– Rankų darbo dovanos – Vienas iš būdų paskatinti vaiką pasitelkti vaizduotę – padovanoti jam rankų darbo dovaną. Yra daugybė puikių rankdarbių, kuriuos vaikai gali daryti prižiūrimi. – Piešimas pirštais – piešimas pirštais ne tik suteikia vaikui puikų būdą tyrinėti savo pojūčius ir pasitelkti vaizduotę, bet ir gali tapti gražiu meno kūriniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *