Traktorius ir jo naudojimo subtilybės

Populiariausia ir įvairiausia žemės ūkio pramonės įranga – traktorius – tai tinkama įranga kiekvienam, norinčiam traukti, perkelti, vežti, arti, įdirbti dirvą ar žemę. Traktoriuje gali būti sumontuota vairalazdė, aeratorius, rotacinės frezos, kultivatoriai, diskinės akėčios, padėklų šakės ir daugybė kitų priedų. Traktorius yra įvairi įranga, kurią naudoja daugelis. Traktorius turi galingą variklį ir yra suprojektuotas su didesniais ratais gale nei priekyje. Ši konstrukcija padeda įrangai pasiekti didžiausią sukimo momento galią esant lėtam greičiui. Dauguma šiuolaikinių traktorių turi uždarą kabiną. Daugiausia naudojami ūkiuose technikos ir priekabų tempimui, traktoriai gali būti naudojami ir sniego valymui.

Įprasti traktoriaus naudojimo būdai

Pagrindinės traktoriaus funkcijos: jie tempia įrangą ir mašinas, bet taip pat gali varyti mašinas. Prie traktoriaus galima pridėti žemės ūkio įrangą ir kitus priedus, kad būtų galima išplėsti traktoriaus naudojimą ir pritaikymą. Darbui „tinkamas“ traktorius nustatomas pagal tai, koks darbas. Traktoriaus apribojimus nustato variklio svoris ir arklio galios. Traktoriaus nuoma, o ne pirkimas, sumažina bandymų rasti visiems tinkančią mašiną apribojimus. Esant poreikiui galima gauti nedidelį traktoriuką, o vėliau išsinuomoti didelį didesniam darbui. Kompaktiškas 25–30 AG traktorius puikiai tinka paprastam pjovimui arba darbui lygioje vietoje. Didesniam arimui geriau tinka 45–85 AG variklis. Viskam, kas viršija tai, reikės galingesnės įrangos. Presavimas, traukimas, pjovimas, sodinimas ir diskų pjaustymas reikalauja skirtingų galių.

Galimi pavojai ir traktorių saugos protokolai

Kaip ir su bet kokia sunkiąja technika ar žemės ūkio technika, taip ir su traktoriumi reikia dirbti saugiai, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų. Traktoriai yra pagrindinis su darbu susijusių traumų šaltinis ūkiuose. Yra skirtingi pavojai, susiję su traktoriais: apvirtimai, nuleidimai, galios velenų įsipainiojimas ir senesni traktoriai, kurių veikimas sutrinka. Kai traktorius nukrenta į šoną arba atgal, tiek operatoriui, tiek visiems šalia traktoriaus esantiems žmonėms kyla pavojus susižeisti. Daugumos šių incidentų galima išvengti, jei laikomasi saugaus traktoriaus naudojimo procedūrų.

Kad traktorius neapvirstų, būtina:

  • Venkite sukti ar važiuoti arti griovio ar kranto krašto

  • Venkite važiuoti per greitai, ypač nelygiais keliais ar juostomis, kad nenubėgtumėte ar atšoktumėte nuo kelio

  • Prie traktoriaus grąžulo prikabinkite tik traukdami ar tempdami daiktus

  • Niekada nevažiuokite tiesiai į stačių šlaitų kalną

  • Švelniai sukite po kampus ir susilaikykite nuo bet kokių staigių posūkių

  • Įsitikinkite, kad traktoriuje yra apvirtimo juosta arba apsauginė konstrukcija

Traktorius turi vieną sėdynę ir turi būti naudojamas vežti tik vieną žmogų – operatorių. Jei nuo traktoriaus nukrenta papildomas žmogus, nes nėra saugios vietos sėdėti, gali įvykti avarija. Ypač nelygiais keliais operatorius taip pat gali iššokti iš savo sėdynės. Galiausiai, avarija gali įvykti, kai vairuotojas ką nors trenkė į žemę. Niekada neužveskite traktoriaus, kai jis važiuoja atbuline eiga, ir visada patikrinkite visas kritines vietas, kad taip neatsitiktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *