Elektroninė prekyba: kuo ji naudinga verslui?

Pasaulinė pandemija pakeitė pirkėjų įpročius visame pasaulyje. Jau ne vienerius metus gyventojai mieliau apsiperka internete, nei fizinėse parduotuvėse. Kai kurie verslai, kurie anksčiau neprekiavo internetu, šiandien jau tai daro ir kai kurie netgi atsisako fizinių parduotuvių. Kitaip tariant, elektroninė prekyba šiandien tampa vis populiaresnė ir ja vis labiau pasitiki klientai. Kuo ji naudinga verslui?

Didesnė pirkėjų auditorija

Kiekvieno verslo tikslas yra pelnas ir pardavimai. Nesvarbu, kokias prekes siūlote ar kokias paslaugas teikiate, nuolat ieškote sprendimų, kaip padidinti pardavimus ir pritraukti naujų klientų. Tai padaryti verslas taiko įvairiausias strategija ir sprendimus. Elektroninė prekyba užtikrina daug didesnį pirkėjų potencialą.

Įsivaizduokite, jeigu Jūsų parduotuvė veikia fiziškai. Net, jeigu tai yra didmiestis, į ją gali patekti tik ribotas klientų skaičius. Dažniausiai tai praeiviai arba per ilgus metus susiformavę lojalūs klientai. Tuo tarpu elektroninė prekyba padeda šį klientų ratą stipriai išplėsti. Atidarę internetinę parduotuvę, galite pasiekti daug platesnį klientų ratą. Tai reiškia, kad didinate savo pardavimų potencialą dešimtimis kartų.

Pigesnė reklama

Viena didžiausių verslo investicijų yra kokybiška ir patraukli reklama. Geriausia reklama yra rekomendacija, o antra pagal naudą yra reklama žiniasklaidoje. Tačiau reklamuotis televizijoje, portaluose ar spaudoje gali ne kiekvienas verslas. Dažniausiai tai labai brangiai kainuojanti reklama. Be to, ne visuomet ji pasiekia potencialų klientą. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų parduotuvė skirta žvejams, net ir užsisakius reklamą televizijoje, ji nebūtinai užtikrins, kad parduotuvėje padaugės pirkėjų. Ypač, jeigu reklamą televizijoje transliuos moteriškų serialų laiku ir žvejų auditorijos ji nepasieks.

Todėl elektroninė prekyba šiuo klausimu gali pasiūlyti daug platesnes galimybes. Prekiaudami internetu, sutaupysite reklamai ir ji bus daug efektyvesnė. Pavyzdžiui, užsisakę Google arba Facebook ads reklamą, galite pasiekti potencialų savo klientą. Kad ir tą, kuris domisi žvejyba. Reklamai išleisite daug mažiau pinigų, o rezultatas bus daug efektyvesnis. Tokiu būdu ne tik pritrauksite naujų klientų, bet ir ilgainiui padidinsite lojalių ir nuolatinių klientų auditoriją.

Mažesnės investicijos

Jeigu svarstote, kuo elektroninė prekyba naudinga verslui, tai turbūt pagalvosite ir apie tai, kokie kaštai yra reikalingi tokiai veiklai. Verslas visuomet skaičiuoja kaštus ir naudą, o dirbant internete, labai lengva pastebėti naudas. Pavyzdžiui,. Jums nebereikia nuomotis didelių erdvių savo prekėms pristatyt. Tai reiškia, kad Jums pakanka tvarkingo sandėlio, kuriame būtų prekės ir žmogaus, kuris prižiūrėtų prekių likučius bei organizuotų prekių išsiuntimą. Tuo tarpu turint fizinę parduotuvę, reikalingas ne tik sandėlis, bet ir tvarkinga bei patraukli parduotuvė. Vitrinoms ir prekių lentynoms reikia daug investicijų, taip pat reikia samdyti daugiau darbuotojų. Viso to nereikia, jeigu vykdote prekybą internete. Tai puikus žingsnis pradėti verslą net ir neturint investicijų, nes jų paprasčiausiai nereikia. Jums pakaks turėti prekes, patogią parduotuvę ir galėsite pradėti siūlyti savo produkciją klientams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *