Kaip išsirinkti, kai pjūklui reikia naujos grandinės

Norint atlikti įvairius darbus kieme ar sode, reikia turėti nemažai įrangos ir technikos. Vienas dažniausiai naudojamų įrankių – grandininiai pjūklai, kurie efektyviai padeda atlikti įvairius darbus kieme. Kad pjūklas gerai dirbtų ir darbus pavyktų atlikti greitai, reikia nuolat jį prižiūrėti bei atnaujinti detales. Pjūklo efektyvumas pirmiausia priklauso nuo grandinės.

Kokia grandine gali būti?

Grandininiai pjūklai gali padėti atlikti pačius įvairiausius darbus: genėti medžius, smulkinti malkas ir šakas, pjaustyti medieną. Todėl renkantis grandininį pjūklą, pirmiausia reikia apgalvoti, kokius darbus su juo dirbsite ir pagal tai pasirinkti geriausiai atitinkantį įrankį. Žinomi įrankių gamintojai siūlo įvairių grandinių pjūklų, kuriems pritaikomos skirtingos grandinės, o jas reikėtų rinktis pagal tai, kokius darbus planuojate dirbti su įrankiu. Tik tinkamai naudojamas įrankis padės dirbti našiai ir greitai.

Kada reikia keisti grandinę?

Jeigu pastebėjote, kad dirbant su grandininiu pjūklu, darbai užtrunka ilgiau nei įprastai, gali būti, kad grandinės dantukai yra atšipę. Jeigu pastebite, kad su pjūklu pjauti tampa sunkiau, tai pat įvertinkite, kokia yra grandinės būklė. Tai yra signalai, kad laikas pasirūpinti nauja grandine pjūklui.

Labai dažnai žmonės daug metų dirba su vienu pjūklu ir pamiršta, kad kiekvieno darbo metu grandinė dėvėsi, todėl galiausiai ją reikia pakeisti. Pasitaiko atvejų, kai su grandininiu pjūklu dirbant nepastebime ne tik to, kad atšipė dantukai, bet ir kai jie pakeičia formą ar poziciją. O tai labai silpnina pjūklo galią ir darbus atlikti tarpa daug sudėtingiau.

Kaip pasirinkti geriausią grandinę?

Kaip jau minėta, labai svarbu, kad pasirinktumėte Jūsų darbams tinkamą įrangą, taigi svarbu skirti dėmesio ir grandinės pasirinkimui. Pirmiausia, reikėtų sužinoti, kokio dydžio yra grandinės žingsniai. Šis matavimas žymimas ant pačios grandinės ir gali būti įvairus. Pavyzdžiui, 1/4", 325", 3/8". Taip pat prieš perkant naują grandinę, reikėtų žinoti, koks turėtų būti jos plotis. Pasirinkę netinkamo pločio grandinę, rizikuojate, kad ji netilps į Jūsų turimo pjūklo nukreipimo juostą arba bus per siaura. Galiausiai reikėtų žinoti, kiek yra narelių grandinėje, kad įsigytumėte tokią pačią, kokią naudojote.

Skirkite dėmesio ir grandinės dantukams, kurie gali būti įvairūs. Tačiau jeigu ieškote grandinės jau dabar naudojamam pjūklui, atminkite, kad geriausiai darbus pjūklas padarys tuomet, kai jam bus pritaikyta geriausia grandinė. Kitaip sakant, jeigu Jūsų turimas pjūklas nėra didelės galios ir skirtas agresyviems darbams, net ir brangi grandinė su agresyviais dantukais nepalengvins darbų. Geriausią rezultatą pasieksite tuomet, kai pjūklui pakeisite tokai grandinė, kuri ir yra jam pritaikyta.

Taip pat labai svarbu rinktis tokio gamintojo grandinę, kaip ir pjūklas. Labai dažnai norint sutaupyti, žmonės renkasi pigesnes alternatyvas. Pavyzdžiui, turėdami „Husqvarna“ pjūklą, prireikus pakeisti grandinę, ieško pigesnių alternatyvų. Tai labai sumažina pjūklo galimybes atlikti darbus efektyviai. Geriausiai pjūklas dirbs su to paties gamintojo grandine, nes ji puikiai tiks pagal plotį, išmatavimus ir bus pritaikyta konkrečiai Jūsų turimam pjūklo modeliui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *