Tikriausiai kiekvienas sporto varžybas vainikuoja apdovanojimai ir tai yra viena iš svarbiausių varžybų dalių, juk būtent dėl to visi sportininkai ir varžosi, o apdovanojimas tarsi ženklas, kuris įrodo, kad jiems pavyko, jie nugalėjo, pasiekė savo tikslą. Ir tuo galima labai lengvai įsitikinti, nesvarbu, kokį sportą mėgstate ar kokią komandą palaikote, visada varžybų, turnyrų pabaigoje vyksta iškilmingi apdovanojimai ir visas sportininkų išlietas prakaitas tada atsiperka, o veiduose atsiranda šypsenos. O tuomet ir mums smagu matyti, jog palaikoma komanda kelia nugalėtojų taurę arba šalies atletas olimpiadoje apdovanojamas medaliu.
Nugalėtojus apdovanoti taurėmis ar medaliais?
Kai jau aišku, kad nugalėtojai turi būti apdovanoti ne tik iš anksto paruoštais prizais, dovanomis, tada iškyla klausimas, ką reikėtų rinktis – medalį ar taurę? Daug kas priklauso nuo varžybų koncepcijos, jeigu varžosi komandos, tada kaip ir įprasta, jog grupę žmonių reikia apdovanoti kažkuo didesniu, negu medalis, bent jau taip esame įpratę stebėdami futbolo ar krepšinio varžybas. Tačiau neretais atvejais ir komandų apdovanotų taurėmis nariai nelieka be medalių, juk taurė tik viena, o kažką atminimui norisi turėti kiekvienam. Taigi, taurė simbolinis apdovanojimas visai komandai, o medalis jau kiekvieno nugalėtojo asmeninis apdovanojimas.
Graviruoti sporto apdovanojimai vertingesni ar to daryti neapsimoka
Neretam varžybų organizatoriui iškyla dilema: graviruoti apdovanojimus ir taip juos įprasminti, galbūt suasmeninti ar tiesiog nugalėtojams įteikti vienodus medalius taures, kuriuos tik skirtų dydis, spalva ar ant jų užrašyta nugalėtojo vieta. Dauguma tikrai rinksis išgraviruoti bent jau varžybų pavadinimą, kadangi be to sportininkui, kuris turi jau ne vieną panašų apdovanojimą, gali iškilti keblumų bandant prisiminti, iš kurių varžybų yra būtent šis. Kiti gali sakyti, jog galima paprasčiausiai užklijuoti lipduką ir taip gerokai sutaupyti, ypač jeigu apdovanojimų yra tikrai nemažai. Tačiau vėliau nuo tokio apdovanojimo gali nusilupti lipdukas ir tuomet jau taip pat būtų sunku identifikuoti, iš kurių varžybų jis yra.
Apdovanojimus nugalėtojams užsisakyti internetu ar patogiau pirkti parduotuvėje
Kaip ir renkantis bet kokį daiktą šiais laikais dažnam kyla klausimas – pirkti jį internetu ar eiti į parduotuvę. Kai kurie žmonės gali sakyti, kad einant į parduotuvę galima daiktą apžiūrėti realiai, pasitarti su pardavėjais bei taip nesuklysti renkantis. Tačiau daugumoje internetinių parduotuvių yra sporto apdovanojimai su nuotraukos bei aprašymais, o jeigu norisi nestandartinio sprendimo, tuomet galima ir virtualiai pasitarti su konsultantais, kurie tikrai padės išsirinkti. Be to, apsiperkant internetu nereikia niekur vykti, tad galima sutaupyti ir laiko bei jį panaudoti kitiems darbams atlikti arba tiesiog pasidaryti pertraukėlę ir pailsėti.
Rinktis įprastus metalinius apdovanojimus, stiklinius, o galbūt medinius?
Neretai renkantis sporto apdovanojimus galima pasirinkti ir medžiagą, iš kurios jie bus padaryti. Nors mums įprasčiausi metaliniai medaliai ar taurės, tačiau pasitaiko ir stiklinių, molinių ar net medinių apdovanojimų. Čia gamintojai suteikia mums labai daug galimybių rinktis, kaip apdovanoti varžybų nugalėtojus, tad tik mums belieka nuspręsti, koks apdovanojimas bus įdomiausias, geriausiai atspindės varžybų tematiką bei labiausiai pradžiugins dalyvius. Net ir renkantis dažniausius metalinius apdovanojimus galima pasirinkti metalą, iš kurio jie bus padaryti, tai irgi gali labai pakeisti jų išvaizdą. O jeigu nugalėtojus norime apdovanoti taurėmis ar atminimo statulėlėmis, dar drąsiau galima svarstyti apie skirtingas medžiagas. Be to, galima išskirti stiklinius apdovanojimus, kadangi jų viduje lazeriu įmanoma išgraviruoti norimą tekstą, logotipą ar bet ką kito – čia jau organizatorių ar apdovanojimų kūrėjų fantazija, kaip jie norėtų nustebinti bei pagerbti varžybų dalyvius.
Daugiau idėjų rasite įmonės Gravidėja Bloge