Patarimai kuriantiems žiemos sodą

Svajojantiems apie ramius pasisėdėjimus dažnai kyla mintis, kad žiemos sodas būtų puiki vieta poilsiui. Ir jie nei kiek neklysta, nes tai maža oazė, kurioje galima mėgautis ramiomis akimirkomis. Kas svarbu norint įsirengti žiemos sodą?

SodaiDažnai galvojama, kokia gi nauda iš žiemos sodo? Finansinės naudos čia tikrai net neverta ieškoti, nes net ir investicijos į tokį statinį jums neatsipirks, tad galite ir neskaičiuoti. Bet yra kai kas svarbiau nei finansinė nauda ar atsiperkamumas. Tai dvasinis komfortas. Jeigu jums patinka augalai, tai tikriausiai ne kartą pagalvojote, kad norėtumėte jais gėrėtis ilgiau, nei trunka šiltasis metų laikas. Dažnai žmonės turintys nuosavą žemės sklypą įsirengia pavėsines, tačiau dabar išpopuliarėjo terasos, o kartu su jomis atėjo ir įstiklintų terasų mada. Ne kiekviena terasa gali virsti žiemos sodu, nes jei tik įstiklinsite, pavyzdžiui, statinio sienas ir uždengsite stogą, tai dar nebus žiemos sodas. Tam, kad augalais galėtumėte gėrėtis ilgiau, reikia tinkamai įrengti terasą ir vėliau patį žiemos sodą arba rinktis tarpinį variantą tarp įstiklintos terasos ir žiemos sodo.

Įsirengiant žiemos sodą, rekomenduojama tinkamai apšiltinti pamatus. Jie turėtų būti apšiltinti dvigubai daugiau, nei, kad apšiltinti namo pamatai. Labai svarbus projektas. Jame turi būti numatytas ne tik užimamas plotas, bet ir kaip bus šildoma, kokia sudaroma oro kaitos galimybė, kaip vyks vėdinimas ir drėkinimas. O pagrindinė taisyklė – apie 70 proc. žiemos sodo ploto turi užimti augalai. Štai kodėl taip svarbu įrengti tinkamą drėkinimą, vėdinimas, apšvietimą ir t.t. Nemaišykite įstiklintos terasos su žiemos sodu, nes jei tik paprastai įstiklinsite terasą ar verandą, kurioje šiltuoju metų laiku galėsite pasistatyti kelis vazonus su gėlėmis, tai čia nėra žiemos sodas. Net ir langų stiklai turi būti specialūs, kurie tiktų žiemos sodui, pavyzdžiui, stiklo paketas su slektyvais, stiklai turi nepraleisti karščio, kad vasaros metu lauko ir vidaus temperatūros skirtumas nebūtų didelis, o tik kokie 3–5 laipsniai. Šaltuoju metų laiku žiemos sode reikia pasirūpinti šildymu. Priklausomai nuo augalų, kurie augs, reikia parinkti tinkamą temperatūrą, kuri bus nuolat palaikoma.

Daugeliui labai patinka leisti laiką žiemos sode. Tai užuovėja ir ta vieta, kurioje galima viską įsirengti taip, lyg turėtumėte savo nuosavą mažą botanikos sodą. Žali augalai ir patogūs baldai leis mėgautis tuo, ką sukūrėte ir puoselėjate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *