Kūdikių priežiūra: patarimai

Kūdikių priežiūraTurbūt daugelis niekada gyvenime neturi didesnės atsakomybės nei naujagimio priežiūra. Kūdikį priežiūrėti yra labai sudėtinga, nes pirmaisiais savo gyvenimo metais ir ypač mėnesiais jis yra visiškai priklausomas nuo suaugusiųjų – savo tėvų. Kūdikį reikia pamaitinti, pakeisti jo sauskelnes ir visaip kitaip užtikrinti jo priežiūrą ir augimą.

Yra bent trys svarbios sirtys, kurios yra labiausiai susijusios su mažylio gerbūviu. Tai yra maitinimas, sveikata ir poilsis. Visi trys dalykai yra glaustai susiję vienas su antru, todėl nė vienam neturėtų būti išskirtas joks prioritetas. Visi yra vienodai svarbūs, nes mažyliu rūpintis reikia atsakingai ir visapusiškai, nes tik taip bus galima jam užtikrinti augimą ir tobulėjimą.

Maitinimas

Maistas yra kiekvieno žmogaus išgyvenimo sąlyga. Kūdikiui tai yra dvigubai svarbiau, nes su maistu gaunamos maistinės medžiagos tiesiogiai įtakoja viso jo organizmo augimą ir vystymasi. O maitinti kūdikėlį nėra taip paprasta. Neužtenka jam tik motinos pieno (gal tik gyvenimo pradžioje), o papildomą maistą reikia rinktis atsakingai. Labiausiai rekomenduotina rinktis maistingą, ekologišką kūdikiams pritaikytą maistelį.

Sveikata

Kūdikio sveikata susideda iš daug daugiau nei tik maitinimas. Jo organizmą reikia grūdinti, o raumenis – treniruoti. Vienas iš svarbių dėmenų šioje puzlėje yra vaiko susidūrimas su grynu orus, bakterijomis ir šiaip kitokia nei namie aplinka. Tam geriausiai tinka pasivaikščiojimai, pasivažinėjimai ar šiaip būvimas lauke. Kūdikių nešyklės yra patoguas būdas tą įgyvendinti, o apie kūdikių nešykles visada gali pasidomėti daugiau, jei su tuo nesate susidūrę. Ten pat taip pat rasite daugiau įvairių atsakymų tėveliams į rūpimus klausimus apie vaikelių priežiūrą.

Poilsis

Kūdikiams svarbus ir poilsis. Gali atrodyti, kad jie nieko neveikia, tik visą dieną guli, bet taip jie vysto savo organizmo, taip jie auga. Kadangi jie dar yra labai silpni ir priklausomi nuo savo aplinkos, jiems yra daug labiau reikalingas poilsis nei kitiems. Tą patį galime matyti ir su paaugusiais vaikais: jiems poilsis yra daug svarbesnis nei mums. Todėl kūdikiui būtinai reikia užtikrinti geriausias sąlygas poilsiui, nuraminti kai jis verkia, parūpinti patogią vietą miegoti. Jis tą daryti gal ir vežymėlyje ar nešyklėje, taip gali būti net nušauti du zuikiai vienu šūviu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *