Kaip rūpintis savo spausdintuvu

Kas yra spausdintuvas? Tai ir spausdintuvo kasetės, ir pačios spausdinimo mašinos korpusas, ir rašalas, ir popierius, ir spaudos kokybė. Jeigu turite spausdintuvą, rūpinkitės visais šiais komponentais.

Pildyti spausdintuvo kasetes

Visų pirma, spausdintuvo kasetės yra tokie dalykai, kuriuos vertėtų pildyti kokybišku rašalu. Kam pirkti naują brangesnę originalią kasetę, jeigu galima užpildyti? Pirkti naują verta tuomet, jeigu senoji yra kažkuo pažeista, labai ilgai naudota. Tačiau apie tai galite pasikonsultuoti ir su kasečių pildymo įmone, atnešę senąją. Visgi kasetės pildymas – tai ekonomiškas požiūris į savo pinigines išlaidas ir į viską aplink.

Saikingai naudoti rašalą ir popierių

SpausdintuvuiJūs sakysite: kaip aš galiu naudoti saikingai rašalą ir popierių, jeigu spausdinu tik tada, kada reikia? Tikime, kad su kopijavimo funkcija nežaidžiate, ir prispaudę veidą prie ekrano nebandote pasidaryti nuotraukos su spausdintuvu. Visgi visada galima peržiūrėti savo įpročius dar akyliau ir įsitikinti, kad tikrai viskas, ką darote, yra ekonomiška ir teisinga. Pavyzdžiui, kaip jūs naudojate rašalą? Ar spausdinate ir paveikslėlius, kai jų nereikia? Net jeigu tai skrydžio bilietai – turite teisę koreguoti maketą spaudai ir nuimti nereikalingus reklaminius paveikslėlius. Be to, spausdinant visada įsitikinkite, kad reikalingas toks šriftas, o gal galima jį sumažinti? Ir pasirinkti rašalo taupymo režimą, kuomet būtų galima tiesiog spausdinti ne pačia juoda juodžiausia juoda, o šviesesne, pilka, jeigu tai įmanoma.

Saugoti nuo dulkių ir kitų nešvarumų

Nenaudojamą spausdintuvą (jeigu jis tikrai ilgai nenaudojamas), reikėtų saugoti nuo dulkių, kad šios nepradėtų kauptis viduje ir taip vėliau nepaveiktų spaudos kokybės. Uždenkite uždangalu, celofanu, ar įdėkite į spintą, į dėžę. Taip pat laikykite uždarytas visas spausdintuvo dalis, kurios yra naudojamos pačiame spausdintuve ir turi tam tikra uždarymo sistemas, dureles, dangtelius. Jeigu kartais spausdintuvą valysite – valykite sausu būdu. Drėgmė, susimaišiusi su dulkėmis, pavirsta galiausiai purvu, ir to tepliojimo jūs tikrai nenorite. Kada palikti įjungtą, o kada išjungtą? Dažnai junginėti (iš elektros lizdo) yra labai nesveika. Todėl jeigu spausdintuvą naudojate bent kartą per savaitę – geriau jo nejunginėkite. Ir, jeigu naudojate tikrai retai, žinoma, nelaikykite prijungto prie elektros.

Reaguoti į gedimus nedelsiant

Kai pastebite, kad su spausdintuvu ar kasete kažkas negerai – nelaukite, kol visiškai suges, o ieškokite pagalbos, stenkitės padaryti viską geriau. Tuomet galėsite džiaugtis, kad viskas tvarkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *