Ką reikia žinoti, jei norite parduoti mišką?

Miškas LietuvojeMiškų pardavimai kiekvienais metais vis didėja. Ne visi žino, kaip tinkamai viską atlikti, todėl reikėtų žinoti pagrindinius patarimus. Taigi, ką reikia daryti, jeigu parduodu miska ir noriu gauti už tai atlygį?

Miškų supirkimas mūsų šalyje siūlomas įvairių miško supirkėjų. Tiesa, ne visi supirkėjai laikosi savo įsipareigojimų ir darbus atlieka tinkamai. Todėl reikia būti budriems ir ieškoti patikimų supirkėjų. Jeigu dar nežinote, kas blogo gali nutikti, jei pasirinksite netinkamus miško supirkėjus, tai galima tik paminėti dažniausius įvykius. Pavyzdžiui, dažnai pasitaiko atvejų, kai miškas iškertamas, o pinigų taip ir nesumoka. Taip pat galimi atvejai, kai sumoka, tačiau mažesnę sumą, nei buvo tartasi. Kartais pasitaiko ir tokių atvejų, kai nors ir sumokėta, tačiau iškertama netinkamai, o savininkui, kuriam priklauso miškas, turi viską sutvarkyti savo lėšomis. Taigi, galutinė gauta suma nebebūna pakankamai didelė, o kartais dar ir nuostolių patiriama. Dėl to reikia atidžiai rinktis supirkėją. Geriausia būtų sužinoti pas pažįstamus, kas jau pardavė mišką ir gali rekomenduoti patikimus supirkėjus. Taip pat galima ieškoti internete miškų supirkėjų klientų, kurie dalijasi pardavimo patirtimi.

Labai svarbu žinoti, kaip norite parduoti mišką, o tiksliau ar norite parduoti tik medieną išsikirtimui, ar norite parduoti medieną kartu su žeme. Nuo to priklauso ne tik pinigų suma kurią gausite, bet ir tai kokie darbai vėliau jūsų laukia. Pavyzdžiui, tie, kurie parduoda tik medieną išsikirtimui, tai turės pasirūpinti miško atsodinimu ir vėliau jį prižiūrėti tinkamai iki sekančio pardavimo. Ir taip turės būti tol, kol priklausys miškas. Mišku reikia tinkamai rūpintis pagal visus nustatytus reikalavimus. Tai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti, todėl reikia pagalvoti ar parduodu miska su žeme, ar tik medieną, kuri skirta išsikirtimui. Tai bus atsakymas pagal kurį žinosite ką daryti. Kai kurie nusprendžia žemę pasilikti ir užsiimti medienos auginimu bei pardavimu. Tai yra darbas, nes toks miškas reikalauja nuolatinės priežiūros. Jei mišku rūpintis nėra nei laiko, nei noro, tai reikia pagalvoti apie miško pardavimą t.y. parduoti žemę kartu su medžiais.

Parduodant mišką reikia žinoti, kad miškas turi būti tinkamai prižiūrimas ir pasiruošiama kirtimo darbams atitinkamai. Taip pat svarbu surasti patikimus miško supirkėjus, kurie ne tik laiku atsiskaito, bet ir kirtimo darbus atlieka tinkamai t.y. taip, kaip priklauso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *