Dešimt geriausių idėjų jūsų šiltnamiui

Sodas namuoseŠiltnamiai – tai puikus būdas pratęsti auginimo sezoną arba tiesiog ramiai ir tyliai prižiūrėti augalus. Jei ketinate pasistatyti savo šiltnamį, pateikiame dešimt idėjų, kurios gali jus įkvėpti. Nesvarbu, ar tai būtų senamadiška pasvirusi konstrukcija su langais, ar šiuolaikiškesni ir modernesni šiltnamiai, yra įvairių rūšių šiltnamių. Atsižvelgdami į turimą erdvę ir biudžetą, galite pasirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį šiltnamio tipą. Šiltnamių konstrukcijos gali skirtis savo forma (stačiakampio ar šešiakampio formos), dydžiu ir naudojamomis medžiagomis. Nusprendę, kokio tipo šiltnamis jums labiausiai tinka, skaitykite toliau ir rasite dešimt idėjų savo būsimam šiltnamiui…

Šiltnamis su praėjimu

Šiltnamis su praėjimu idealiai tinka, jei norite ir šilumos, ir augalų. Jis gali būti naudojamas kaip vazonų stoginė arba pasviręs šiltnamis. Šiltnamis su praėjimu yra geras pasirinkimas, jei turite mažai vietos, nes jį galima statyti namo šone arba prijungti prie namo. Jį taip pat galite naudoti gyvenamajai erdvei praplėsti, jei turite namą su į pietus orientuota siena. Šiltnamis su praėjimu yra idealus būdas mėgautis šiltnamio privalumais ir kartu turėti galimybę jį uždaryti šalčiausiais mėnesiais. Šiltnamis su praėjimu – senamadiškas būdas prailginti auginimo sezoną.

Šešiakampis šiltnamis

Jei turite didelę erdvę, galite apsvarstyti galimybę statyti šešiakampį šiltnamį. Šio tipo šiltnamiai statomi iš šešiakampių plokščių ir yra atviros konstrukcijos. Tai labai vizualiai stimuliuojantis ir funkcionalus šiltnamis, kuris idealiai tinka, jei norite auginti daug skirtingų augalų. Šešiakampius šiltnamius taip pat galima naudoti gyvenamajai erdvei praplėsti, derinant šiltnamį su kiemo baldais, todėl tai puiki erdvė svečiams linksminti. Jei turite į pietus orientuotą sieną, tai optimali vieta šešiakampiam šiltnamiui. Jį taip pat galite statyti toje namo pusėje, kuri gauna daug saulės. Šešiakampis šiltnamis paprastai būna labai didelis, todėl turėtumėte įsitikinti, kad turite tinkamos erdvės.

Kupolinis šiltnamis

Jei turite mažą erdvę, bet vis tiek norite mėgautis šiltnamio teikiamais privalumais, jums gali puikiai tikti kupolinis šiltnamis. Šio tipo šiltnamis yra puikus pasirinkimas, jei jums trūksta vietos, nes tai labai kompaktiška konstrukcija. Kupolinį šiltnamį sudaro polikarbonato plokštės, kurias laiko plieninis rėmas. Kupoliniai šiltnamiai yra puikus pasirinkimas, jei turite nedidelę lauko erdvę ir norite auginti augalus ištisus metus. Kupoliniai šiltnamiai yra įvairių konstrukcijų ir dydžių, todėl galite išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį šiltnamį. Šiltnamį taip pat galite papildyti praėjimu arba pasirinkti šešiakampio formą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *