Susidūrimo su kliūtimi padėjo išvengti perspėjimai šviesomis

D1sĮvairūs apšvietimo sprendimai, tokie kaip d1s ir kitokios būtinos lemputės automobiliams, labai svarbios. Tai ir priemonė jums patiems tamsiame kelyje pamatyti kažką, kuomet mažai matote. Tai drauge ir galimybė jums signalizuoti – pranešti kitiems apie pavojų, kuomet tas pavojus artėja. Štai visai neseniai vairuotojui Romui labai pasisekė, kad šviesomis kiti vairuotojai perdavė signalą apie kliūtį kelyje.

Naktį tamsiu keliu šviesos apšvietė ribotą kelią

Visų pirma, kaip sako Romas, auto led lemputes padėjo apšviesti kelią tiesiog važiuojant naktį. Tą kartą jis važiavo iš uošvių namo – per mažus miestelius ir kaimelius, gražiu keliu Dzūkijoje. Tačiau darėsi pamažu vis ir neramu, kažkas tarytum ne taip. Ir nuojauta tikrai neapgavo. Kada galėdavo, Romas įsijungdavo ilgąsias šviesas, tačiau dažniau teko važiuoti su „trumpomis“, nes vis iš priekio pasirodydavo automobilis, ir reikėdavo persijungti šviesas, kad jo neakintų. Visgi naktį galiausiai pavyko kažkaip apsišviesti ribotą kelio ruožą. Staiga Romas pastebėjo, kad iš priekio atvažiuojanti mašina signalizuoja. Šviesomis mirktelėjo keli vairuotojai, ir dar keli. Visi žino, kad jeigu signalizuoja vairuotojai, reikia labai būti atsargiems.

Sulėtinome, nežinodami, ko tikėtis

Romas sulėtino, tačiau nežinojo, ko tikėtis. Juk tai galėjo būti bet kas. Galėjo būti gyvūnas ant kelio arba prie kelio – tokiu metu jų pamiškėse pilna. Galėjo būti žmogus, einantis girtas iš kaimo. Galėjo būti ir policija, kažkur patruliuojanti. O gal paties Romo automobiliui kažkas negerai, ir jam dėl to yra signalizuojama? Romas važiavo vis lėčiau ir lėčiau, o kiti automobiliai ir toliau signalizavo apie kažkokį galimą pavojų.

Ant posūkio radome kliūtį – nematomą automobilį

Ir iš tiesų, staigiam posūkiui prasidėjus, Romas važiavo jau labai lėtai. Ir labai gerai, kad tą padarė. Ant staigaus posūkio buvo pastatytas automobilis kelkraštyje. Važiuojant iš galo, jis išnirdavo visiškai staiga. Todėl buvo jo nematyti. Jis stovėjo be jokios avarinės šviesos signalizacijos, be stovėjimo ženklo. Tiesiog taip. Jeigu važiuoji labiau prie kelkraščio, neabejotinai būtum į tą automobilį atsitrenkęs. Visur, žinoma, buvo ir ženklai, kad stovėti negalima.

Iškvietėme kelių policiją

Ir nors Romui labai padėjo kitų vairuotojų atidumas ir jų rodomi mirksėjimo ženklai, Romas žinojo, kad kitam vairuotojui gali taip nepasisekti kaip jam, ir kažkas dar trenksis į šį sumaniai pastatytą automobilį. Todėl paskambino kelių policijai ir nurodė, kur stovi automobilis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *