Kompiuterio garantijos pratęsimas: ką reikia žinoti?

Kompiuteris daugeliui labai reikalingas įrenginys, kurį perkant daugelis pirkėjų tikisi, kad jis ilgai tinkamai veiks. Tam, kad pirkėjai ilgesnį laiką nepatirtų netikėtumų yra siūlomas garantijos pratęsimas. Tai puiki paslauga, kuri leidžia garantijos laikotarpį pratęsti. Ką reikia apie tai žinoti?

Ilgesnis garantinisŠiuo metu garantija suteikiama dvejiems metams. Tai yra taip vadinama gamintojo garantija. Jeigu per šį laikotarpį sugenda kompiuteris ne dėl vartotojo kaltės, tai gedimai šalinami nemokamai. Pasibaigus šiam laikotarpiui ir sugedus kompiuteriui, gedimais reikės pasirūpinti pačiam savininkui. Tiesa, galimas kompiuterio garantijos pratęsimas. Kiekvienas pirkėjas gali pratęsti garantiją ir ji bus ilgesnė, nei dveji metai. Ką reikia apie tai žinoti?

Norėdami pratęsti garantiją ilgiau, nei dvejiems metams, turite žinoti, kad dažniausiai apie galimybę pratęsti garantiją galite sužinoti parduotuvėje, kurioje pirksite kompiuterį, tačiau ne visose galima rasti tokią galimybę. Pavyzdžiui, gali būti, kad kai kuriems kompiuteriams nėra taikoma pratęsta garantija arba toje parduotuvėje visai nėra galimybės pratęsti garantiją. Tokiais atvejais yra galimybė surasti bendrovę, kuri teikia šias paslaugas.

Daugelis pirkėjų nežino ar jiems būtina tokia pratęsta garantija, juk ji kainuoja papildomai. Jeigu nežinote, ką daryti, tai reikia apie tai sužinoti daugiau informacijos. Kai kuriais atvejais neapsimoka imti pratęstos garantijos, tačiau daugeliu atvejų tai yra labai naudinga. Pavyzdžiui, garantijos pratęsimas labai reikalingas tais atvejais, kai kompiuteris perkamas už didelę sumą pinigų. Tokiu atveju kompiuterio garantijos pratęsimas tikrai labai naudingas, nes perkant už didelę sumą pinigų ir sugedus kompiuteriui po dvejų metų garantinio laikotarpio, už remontą reikės mokėti patiems. O jeigu jis bus nepataisomas, tai reikės pirkti naują, kas kainuos ir vėl daug pinigų. Tokiais atvejais tikrai praverčia papildoma garantija, pavyzdžiui, dar 5 metams, tai iš viso bus 7 metai garantijos. Pirkėjas visą šį laikotarpį neturės rūpesčių dėl remonto išlaidų.

Yra atvejų, kuomet papildoma garantija nėra naudinga. Tai tokie atvejai, kuomet perkamas pigus kompiuteris arba planuojama, kad kompiuteriu naudojamasi bus tik 2 metus. Tokiais atvejais tikrai neverta galvoti apie pratęstą garantiją, nebent perkant pigų kompiuterį norima, kad jis nesukeltų rūpesčių ilgesnį laikotarpį, nei dveji metai. Kaip matome galimos įvairios situacijos. Kiekvienas gali spręsti kaip jam geriau. Pratęsta garantija turi tiek privalumų, tiek ir trūkumų, nes vis dėl to, tai papilomos išlaidos, tačiau reikia įvertinti viską, kad nuspręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *