Kodėl verta atlikti grunto tyrimus prieš statybas?

Grunto tyrimai yra atliekami prieš pastato statybas, kad būtų galima ištirti reikalingus kokybės rodiklius. Šiems tyrimams atlikti yra gręžiami gręžiniai, o tuomet atliekami geofiziniai tyrimai, kuomet imamas vandens ir uolienos mėginys. Tokių tyrimų metų, yra atskleidžiami faktiniai duomenys žemės gelmių savybes ir jų sluoksnius, nustatomas paviršiaus taršos mastas, bei geriamojo vandenys kokybė. Reikėtų nepamiršti, kad taip pat yra nustatomas grunto tinkamumas paskirties statinių pamatams.

Lietuvoje grunto tyrimai yra atliekami profesionaliai, bei pagal aukščiausios kokybės standartus. Deja, bet tokius darbus atlieka dar nedaugelis įmonių, kurios turi suteiktas licencijas ir gali vykdyti geologinius tyrimus. Internete galime rasti įmonių, kuriuos orientuotos būtent į geologinius ir grunto tyrimus ir savo darbą atlieka Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir mažesniuose Lietuvos miesteliuose.

Grunto tyrimų eiga

Sertifikuotos įmonės atlieka grunto tyrimus pagal statybos techninius reglamentus. Tyrėjams yra nustatomi griežti reikalavimai, kad būtų atliekami aplinkos tyrimai, kuomet yra planuojama teritorija ir statybos. Grunto tyrimai prasideda kai atliekamas užsakymas ir pateikiamos techninės užduotys, kur yra pateikiami būsimo statinio parametrai. Taip pat kartais yra nurodomas ir gręžinių skaičius, bei jų gylis. Kad būtų atliekami kokybiški tyrimai, tam yra sukurti trys pagrindiniai etapai:

  1. Pirmiausia projektų vadovai pažymi, kur bus busimas pastatas. Tuomet yra formuojama grunto tyrimų užduotis ir ji perduodama užsakovui. Užsakovas turėtų išsirinkti norimą įmonę, kuri atliks reikiamus tyrimus. Tačiau rekomenduojama rinktis tik sertifikuotą įmonę, kuri galės užtikrinti, kad viskas bus atliekama pagal reikalavimus.

  2. Tuomet sklypuose yra atliekami tyrimai, kuri metu bus nustatytas grunto stiprumas ir jo sandara. Imami grunto mėginiai ir vėliau jie tiriami atestatus turinčiose laboratorijose. Visa gauta informacija yra apdorojama, o po atliktų tyrimų kuriama informacinė duomenų bazė, bei klientams pateikiama išsami techninė ataskaita.

  3. Paskutinis etapas yra trečias, kuriame bus suformuluota grunto tyrimų ataskaita ir perduoda Lietuvos geologijos tarnybai. Kiekviena ataskaita yra unikali, todėl joms yra suteikiamas unikalus numeris žemės gelmių registre.

Kodėl vertėtų atlikti grunto tyrimus?

Grunto tyrimus rekomenduojama atlikti asmenims, kurie planuoja statybas, nes jiems gali būti suteikiami pasiūlymai dėl konstrukcinių struktūrų. Statybų metu gali iškilti neigiamų geologinių procesų, kurie sukeltų pavojų pastatams, todėl tokie tyrimai išgelbėtų nuo galimų nemalonumų.

Grunto tyrimai atskleis duomenis, kurie bus naudingi atliekant statybų planavimą. Tyrimai yra atliekami pagal užsakovų pateiktas technines užduotis. Grunto tyrimų metu bus nustatyta, kokie darbai turėtų būti atliekami. Gali būti nustatomas gruntinio vandens lygis ir jo gylis nuo žemės paviršaus. Bus paimami vandens mėginiai, kurie bus tiriami laboratorijoje. Taip gręžiami gręžiniai, kad būtų galima identifikuoti gruntą aprašymui. Taip pat yra zonduojamas gruntas, kad būtų nustatomos mechaninės savybės ir pačio grunto klasifikavimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *