Kaip žinoti ar reikalingas tomografijos tyrimas?

Kompiuterinės tomografijos tyrimai yra labai reikalingi daugelyje medicinos sričių, kur reikia nustatyti tam tikras ligas bei paskirti gydymą. Apie tokius tyrimus galima išsamiau sužinoti apsilankant šioje https://tomografija.lt/ interneto svetainėje. Kada tokie tyrimai yra reikalingi, o kada jų tikrai nereikia?

RadiologijaŠiuo metu kompiuterinė tomografija atliekama daugelyje gydymo įstaigų. Svarbu paminėti, kad tokius tyrimus galima atlikti ne tik valstybinėse gydymo įstaigose, bet ir privačiose. Ne visi pacientai žino kada skiriamas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Čia svarbu paminėti, kad jis skiriamas ne tuomet, kai pacientas nori, kad jam būtų atliktas toks tyrimas. Šis tyrimas skiriamas gydytojo. Be to, toks tyrimas negali būti skiriamas visais atvejais, o tik tuomet, kai tikrai būtina. Tai atvejai, kuomet kitais tyrimais ir metodais neįmanoma nustatyti tikslios diagnozės arba, kai pacientas yra sunkios būklės ir reikalingas greitas atsakymas, ką reikia daryti toliau. Taip pat reikia žinoti, kad tomografijos tyrimai skiriami tik labai gerai įvertinus galimą žalą ir naudą iš tyrimo. Vis dėl to, nors šitas tyrimas yra labai informatyvus, tačiau jis gali pakenkti paciento sveikatai dėl kenksmingos spinduliuotės. Apie tai išsamiau jums pasakys gydytojas, kuris spręs ar skirti tokį tyrimą, ar ne.

Ne visi žino, kad net ir skyrus kompiuterinės tomografijos tyrimą bus parinkta ar tai turi būti skubus tyrimas, ar skubos nėra ir reikia laukti eilėje. Tais atvejais, kai tyrimas yra skubus, tai jis atliekamas kuo skubiau, o tais atvejais, kai nėra skubos, tai galima laukti ir reikia registruotis į laukiančių šio tyrimo eilę. Labai dažnai valstybinėse gydymo įstaigose reikia ilgai laukti eilėje. Dėl to galima rinktis ne valstybinę kliniką, o privačią, kur galima tokį tyrimą atlikti daug greičiau. Kartais toks tyrimas gali būti paskirtas ir tai pačiai dienai. Apie tai reikia sužinoti jums tinkamoje vietoje esančioje gydymo įstaigoje. Taip pat reikia paminėti ir tai, kad toks tyrimas kainuos. Įkainiai nustatomi kiekvienoje gydymo įstaigoje ir jums reikės sužinoti, kokios kainos yra jums tinkamoje klinikoje. Jeigu kaina jums per didelė, tai galite laukti valstybinėje gydymo įstaigoje savo eilės, kur tyrimas bus atliktas nemokamai, nebent yra kokių nors kitokių sąlygų atsižvelgiant į tyrimo skyrimo pagrindą. Apie viską galite sužinoti gydymo įstaigose arba pas gydytoją, kuris nori jums skirti tokį tyrimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *