Ką reikia žinoti parduodant mišką iškirtimui?

Miško savininkai nusprendę parduoti savo mišką, turi du pasirinkimus. Jie gali parduoti mišką kartu su žeme arba tik medieną, kuri yra iškertama. Apie šiuos du pardavimo variantus galima sužinoti apsilankius https://miskupirkimas.lt interneto svetainėje. Jeigu apie pirmąjį pardavimo būdą dauguma miškų savininkų gerai žino, tai norint parduoti mišką išsikirtimui, pasirodo, kad daugelis nežino visų niuansų, kurie yra svarbūs.

Daugeliui savininkų svarbiausia yra miško pardavimo kaina, nes norima žinoti ar apsimoka parduoti mišką. Tiesa, taip paprastai kainos nesužinosite, nes reikia surasti miško supirkėjus, kuriems pateiksite reikiamą informaciją, pagal kurią bus nustatyta kaina, kurią supirkėjas gali mokėti. Jums beliks apgalvoti ar tai yra ta suma už kurią norite parduoti mišką.

SupirkimasVis dažniau nusprendžiama parduoti medžius iškirtimui, o ne visą mišką. Vis dėl to, reikia labai gerai pagalvoti ar tai jums tinkamas pasirinkimas, nes reikia žinoti daug svarbios informacijos apie tai. Pirmiausia reikia žinoti ar galite kirsti medžius, nes kai kuriais atvejais tai nėra galima atsižvelgiant į tam tikrus reikalavimus, pavyzdžiui, miškas yra saugomoje teritorijoje. Apie tai galima daugiau sužinoti iš valstybinių institucijų. Taip pat reikia žinoti, kad yra tam tikri apribojimai, pavyzdžiui, medžių amžiui ar miško plotui. Kaip jau supratote, tai labai individualu, todėl reikia sužinoti kaip yra jūsų atveju.

Daugelis savininkų nekreipia dėmesio į sutarties ar pasiūlymų sąlygas, o tik renkasi iš daugiausia pinigų pasiūliusių miško supirkėjų. Reikia žinoti, kad miško pardavimo kaina nustatoma atsižvelgiant į tam tikrus duomenis, pavyzdžiui, miško plotas, medienos rūšis ir pan. Net jeigu ir sužinosite kainą, tai turite atidžiai peržiūrėti pasiūlymą, nes reikia atsiminti, kad iškirtus mišką, reikės jį atsodinti. Tais atvejais, kai miškas iškertamas plynai, tai reikia žinoti, kad jį privalu atsodinti per 3 metus. Kas būna, jei nesilaikoma reikalavimų? Paprasčiausiai reikia mokėti baudas, todėl verčiau nepamiršti, kad jums reikia pasirūpinti ne tik medienos pardavimu, bet ir atsodinimo darbais. Jeigu tai jums atrodo sudėtinga, tai reikia pagalvoti ar tikrai norite tiek daug atsakomybės. Kai kurie miškų savininkai sužinoję, kiek reikės darbo ir papildomų lėšų miško atsodinimui, nusprendžia jį parduoti t.y. parduoti visą mišką kartu su žeme, o ne tik medieną. Prieš bet kokį sprendimą reikia viską labai gerai apgalvoti ir apsispręsti, kas naudinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *