Jaunasis ūkininkas džiaugiasi savo darbu

Kažkam pažįstami tik kompiuterio klavišai, o kitiems geriausiai pažįstamas mechanizmas galbūt yra šienapjovės. Tai – ūkininkų sunkioji technika, kuri mūsų šaliai kuria žemės ūkio produkciją. Jaunas ūkininkas sako, kad niekada nesigailėjo, jog gyvenimą mieste iškeitė į ūkininko duoną.

Smagiai darbuojasi nuosavame ūkyje

Šieno pjovimasDabar jaunasis ūkininkas džiaugiasi ne tik naujos šienapjovės burzgimu, bet ir naujais traktoriais, kombainais, sėjamąja, kuliamąja, ruloniniu presu. Vyras sako, kad tik kaime gyvendamas jis gali įgyvendinti savo senas svajones ir būti tuo tikruoju ūkininku, kokių Lietuvai tikrai reikia. Jo ūkis apima kelias dešimtis hektarų ir jau per pirmuosius metus jis užlipo iš paskolų bei pradėjo gaminti pelną. "Net ir tada, kai metai prasti dėl oro sąlygų ar parazitų, naikinančių grūdines kultūras, rezultatai neabejotinai yra geri. Bent jau, manau, žymiai geresni nei už minimumą Vilniaus biure dirbančio projektų vadovo asistento…", – sako vyras.

Iš pradžių studijavo Vilniuje, norėjo miesto gyvenimo

Vyras taip pat priduria, kad anksčiau jis gyveno gana įprastą miesto gyvenimą: studijavo Vilniuje su bendramoksliais, ten ir užsiimdavo visokiomis veiklomis, tačiau dabar jis gyvena kur kas laisviau. "Studijų metu sutikau tikrai nuostabių žmonių ir man tik dėl jų gaila, kad jie liko sostinėje. Kita vertus, jie negyvena taip gerai, kad turėčiau ko pavydėti. Aišku, jie turi galimybę eiti vakarais į barus, džiaugtis kultūriniu gyvenimu, kurio kaime trūksta. Tačiau aš irgi ten nuvažiuoju, kai noriu. Bet visumoje gyvenimas mieste mus labai suvaržo, tik tiek, kad imi priprasti ir to net nepastebėti. Aš irgi taip ėjau dirbti į kontorą du metus, tai vos neišprotėjau. Paskui grįžau ir ėmiau daryti kažką savo – šį ūkį. Dabar esu labai laimingas", – sako jis.

Suprato, kad kaime uždirbti lengviau

Jaunasis ūkininkas pataria ir kitiems apsvarstyti tokią galimybę, nes taip, kaip kažkada įsikūrėte mieste, taip galite įsikurti ir kaime ar mažame miestelyje, bei ten gyventi labai gerai, gausiai viskuo apsirūpinus. Taip pat ten bus kur kas galimybės didesnės užsidirbti, ir tai turėtų labai vilioti. Dabar žemės ūkio technikai įsigyti ir palaikyti vis dar skiriamos subsidijos, paskatinimai. Tai irgi leidžia kur kas lengviau pradėti savo veiklą.

Šeima kaime jaučiasi turtinga

Gyvena geriau nei kiti – sako jauno vyro žmona. Jai patinka, kad vaikai gali patys per 5 minutes nueiti į mokyklą ar darželį, čia jais labai rūpinasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *