Žemės tyrimai: ką svarbu žinoti?

Žemės tyrimai yra atliekami statybų metu arba dar tik rengiantis statyboms ir suteikia itin svarbios informacijos. Šių tyrimų metu gauta informacija padeda pritaikyti projektą pasirinktam sklypui ir pasirinkti geriausius sprendimus, kurie ne tik leidžia sutaupyti, bet ir apsaugo nuo problemų ateityje, užtikrina pastato ilgaamžiškumą.

Kas tie žemės tyrimai?

Žemės tyrimais dažnai vadinami geologiniai ir grunto tyrimai. Pagal įstatymų reikalavimus jei ne visada yra būtini, pavyzdžiui, tokius tyrimus nebūtina atlikti statant tam tikrus gyvenamuosius namus, sodo namelius ar pagalbinius pastatus. Vis dėlto specialistus džiugina tai, kad žemės tyrimai vis dažniau yra atliekami net ir tuomet, kai įstatymas to nereikalauja – tai padeda užtikrinti darbų kokybę ir pastato saugumą.

Žemės tyrimai susideda iš įvairių elementų, o jiems atlikti naudojama speciali įranga. Gali būti gręžiami gręžiniai, imami mėginiai, atliekamas zondavimas, naudingų iškasenų paieška ir žvalgyba ir kt. Metodų yra daug, tačiau kokie yra reikalingi konkrečiu atveju, patars specialistai, įvertinę sklypą, kuriame planuojate statybas.

Dažnai atlikti žemės tyrimus reikalauja projektuotojai – tai padeda parinkti tinkamiausius sprendimus ir atlikti tikslius skaičiavimus. Žemės tyrimai suteikia informacijos apie konkrečioje vietoje vykstančius geologinius procesus, o tai svarbu tiek pačioms statyboms, tiek ir vėliau, eksploatuojant pastatą.

Skaityti straipsnį “Žemės tyrimai: ką svarbu žinoti?” »