Dovanų etiketas: ką turite žinoti ir kodėl tai būtina?

DovanosDovanojimas yra malonumas ne tik tam žmogui, kuris gauna dovaną, tačiau taip pat ir tam, kuris ją įteikia. Tiesa, ne visi žino, kad dovanos turi būti pasirenkamos itin atsakingai, kad reikia daugiau dėmesio skirti etiketui ir tuo pačiu rinktis tokias dovanas, kurios labiausiai tinka konkrečiam žmogui.

Dovanų idėjos yra labai įvairios ir šiuo metu padovanoti galima beveik bet ką. Visiškai natūralu, kad norisi įteikti tai, kas kelia tik pačias geriausias emocijas. Kaip tai padaryti? Domėtis etiketu, kuris ir bus aptartas šiame straipsnyje.

Dovanos pagal amžių – egzistuoja

Pagal specialistus, kurie puikiai išmano etiketo taisykles – tam tikros dovanos turi būti dovanojamos pagal amžių. Arba dar griežčiau – ta tikrų dovanų negalima dovanoti žmogui, kuris pasiekė tam tikrą amžiaus ribą. Paprasčiausiai tai atrodo neetiška ir tuo pačiu neskoninga, galiausiai, gali įžeisti žmogų. Tai vyresnio amžiaus asmenims dovanas reikia rinktis itin atidžiai, kadangi per daug jaunatviškos gali kelti neigiamas asociacijas ir tuo pačiu sulaukti net ir neigiamos reakcijos.

Gėlės – puiki dovana

Etiketo specialistai tikina, kad jeigu sunku rasti tinkamą dovaną, kuri žmogui tikrai tiktų – tokiu atveju gėles yra pats geriausias pasirinkimas. tik, žinoma, siūloma dovanoti ne kelias rožes, tačiau masyvias puokštes, dar geriau – skoningas kompozicijas, kurios yra kurtos konkrečiam žmogui. Dažniausiai floristui reikia pasakyti – kokia proga ir tuo pačiu kokios gėlės žmogui labiausiai patinka, kad pagal šias gaires jis pagamintų tokią puokštę, kuri labiausiai atitiktų gavėjo charakterį. Tokia dovana puikiai tinka bet kokio amžiaus asmenims, tačiau labiausiai jas vertina vyresni.

Kainos slėpimas

Iki šiol gana abejotinai vertinama tai matoma kaina ant dovanos. Etiketo specialistai teigia, kad ją tikrai reikia paslėpti ir kainos rodymas dažniausiai atrodo nesolidžiai. Žinoma, kiti gali teigti, kad kaina nėra svarbi ir tuo pačiu jos palikimas ant dovanos tikrai nereiškia, kad bandoma parodyti, kiek kainavo. Visgi, pagal etiketą – geriausią ją pašalinti, kadangi tik tokiu atveju parodote, kad dovanojate iš širdies, o ne piniginės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *