Ar įmanoma pigiau būstą nupirkti per varžytines? – KLAIDA ‘PAUPUJE’

Kam gi nepatiktų naujas bustas Paupuje Vilniuje? Geroje vietoje, beveik centre, miesto širdyje, su puikia gamtos apsuptimi. Visgi ne visi žmonės gali sau leisti iškart įsigyti pirmąjį būstą būtent tokio kalibro. Arba perka sau butus labai gerus, o antrąjį, šiek tiek prastesnį – nuomojimui. Ieškant pigiausių pirkimo būdų, dažnai žmonės susivilioja pasiūlymais pirkti butą, kuris būtų parduodamas per varžytines, tuo labiau, kad šiuo metu varžytinės jau yra tapusios lengvai prieinamos internetu.

Kas rengia varžytines?

Būstas paupyjeTaigi, tiems, kas pirmą kartą gyvenime susiduria su elektroninėmis varžytinėmis, dažnai tai yra sunku suprasti, viskas atrodo kaip naujovė ir labai įdomus dalykas. Pirmiausiai tenka išsiaiškinti ir suprasti, kas tas varžytines rengia. O jas rengia tas, kam priklauso tam tikras būstas. Tai gali būti antstoliai, areštavę tam tikrą turtą dėl, pavyzdžiui, nesumokėtų skolų. Taip pat tai gali būti valstybės turtas, arba savivaldybės turtas. Pastarieji gali būti perduoti Turto bankui, ir būtent per ten būti pardavinėjamas tam tikras turtas. Taigi, varžytinės gali būti geras būdas įsigyti būstą pigiau, tačiau svarbu ir, kas tą turtą pardavinėja.

Koks būstas dažniausiai atsiduria varžytinėse?

Valstybinis turtas gali būti labai įvairus. Tai gali būti ir senamiesčio pastatai, kainuojantys kelis milijonus, ir apleistos ligoninės, sanatorijos, kariniai daliniai ir pan. Yra galybė turto vienetų, kurie gali būti pardavinėjami varžytinėse. Tačiau taip pat gali būti parduodami ir prasti butai, kurie tiesiog yra areštuoti. Kaip galite įsivaizduoti, turto areštas ir antstoliai dėl neišmokėtų skolų paprastai paima apleistus butus, neretai matosi, kad ten būta ir gana asocialaus gyvenimo. Tad tai būna ir itin prastos kokybės butai. Tarp jų gali būti ir paupyje, Vilniaus centre, Senamiestyje, Užupyje. Žmonės sau nelabai nori pirkti butą, kuris atrodo kaip landynė, nes net ir susitvarkę, pasidarę remontą, galbūt jaus tam tikrą nemalonią aurą. O štai investuotojai paprastai tiesiog ieško sau tam tikros naudos ir dėl to perka tuos būstus, suremontuoja, o tada parduoda žmonėms, kurie net neįtaria, kas čia prieš tai dėjosi.

Kodėl sunkiau taip pirkti ir kokios yra rizikos

Varžytinės tinka ne kiekvienam pirkėjui, net jeigu jose ir yra patrauklių ir dominančių butų. Visų pirma, tam reikia turėti paruoštą pinigų sumą, nes per mėnesį, per kurį reikia sumokėti įmokas, negautumėte paskolos. Antra, jeigu turtas areštuotas, dar gali tekti porą metų bylinėtis su buvusiais savininkais, kurie nesutiktų išsikelti iš buto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *