Gyvulių registravimas: ką svarbu žinoti?

Auginantys gyvulius ar dar tik planuojantys tai daryti susiduria su nežinomybe, kai dvejojama, ar reikia registruoti gyvulius. Gyvulių registravimas yra įstatymuose numatyta pareiga ir jos reikėtų paisyti visais atvejais, nes tai naudinga ir patiems ūkininkams, ir jų gyvūnams. Bandų ir jų gyvenamosios vietos registras leidžia palaikyti tvarką, esant poreikiui surasti pasiklydusį gyvūną.

Svarbu paisyti įstatymų reikalavimų

Laiku pasirūpinti gyvulių registravimu yra itin svarbu, jei gaunate paramą. Registruoti gyvūnus privaloma visu paramos teikimo laikotarpiu, tad tai ne vienkartinis procesas, o nuolatinis darbas. Laimė, gyvulių registravimas yra gana greitas ir paprastas, tad pernelyg neapsunkina. Registre fiksuojama, kaip keičiasi auginamų bandų dydžiai, pavienių gyvulių gyvenamosios vietos kaita. Dar viena priežastis registruoti laikomus gyvulius yra bauda, kurią galite gauti, jei nepaisysite įstatymų reikalavimų.

Kaip užregistruoti gyvūną?

Jei esate ūkininkas ir turite prisijungimą prie Ūkinių gyvūnų registro, galite registraciją atlikti patys – internetu tai padaryti itin paprasta. O neturintys prisijungimo, turi informaciją pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (teritoriniam jos padaliniui). Kitas variantas – kreiptis į registravimo paslaugas siūlančius specialistus: už jų paslaugas teks šiek tiek mokėti, tačiau sutaupysite daugybę laiko. Samdyti specialistus apsimoka, jei reikia registruoti ne vieną, o kelis gyvūnus.

Skaityti straipsnį “Gyvulių registravimas: ką svarbu žinoti?” »