Kaip gyventume be elektrinių prietaisų?

Gyventi su elektra patogu ir nieko neveikiant, ir užsiimant specifiniais darbais. Dirbant auto servise kompresorių centras suteikia kompresorių dažymui, kitiems darbams. Taip pat gali reikėti ir šlifavimo, kėlimo aparatų. Nors kai kuri įranga visgi veikia mechanikos pagrindu, tačiau dauguma jos yra labai susijusi su elektra. O dabar įsivaizduokime, kad name, kurio pirmame aukšte yra auto servisas, o antras aukštas gyvenamasis, staiga pradingsta elektra… Kas toliau nutinka?

Garaže stoja darbai

Pirmiausia neišvengiamai tektų pripažinti, kad joks kompresorius neveiks be elektros, kaip ir jokie darbai taisant automobilį nevyks tamsoje. Taigi, svarbiausias dalykas – nėra būdo dirbti tamsoje. Elektros jeigu nėra, taisyti automobilius būtų galima tik šviesiuoju paros metu, tačiau ir tai – tik atliekant tam tikrus darbus, nes kitiems vis tiek žūt būt bus reikalinga elektra.

Gyvenamosiose patalpose keičiasi ritmas

Profesionali įrangaSvarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad tiesiog būtent gyvenamosiose patalpose prasidės visai kitas gyvenimas. Jeigu maistas būdavo gaminamas elektra, teks jį gaminti ant dujų ar natūralios krosnies ugnies. Taip pat ir šildyti vandenį. Pasisekė tiems, pas ką vanduo namuose šildomas kombinuotu šildymu – ne tik elektra, bet ir naudojant kažkokią krosnį. Taip pat ir namų šildymas negalės būti su rekuperatoriumi. Turės būti šildoma visai kitaip.

Ką veiks žmonės namuose be elektros? Aišku, pradings visos technologijos, prie kurių esame taip pripratę: telefonai, televizoriai, internetas, kompiuteris. Daugybei žmonių tai gali tapti tiesiog neištveriamai sunku. Tačiau tikrai turėtų ir suartinti žmones, nes teks bendrauti tiesiogiai ir iš to bendravimo išvystyti kur kas didesnę kokybę, suburiant žmones, suteikiant jiems šansų daugiau bendrauti ir ilgai būnant kartu prisigalvoti visokių linksmybių.

Prasideda pokyčiai visuomenėje

Kas nutiks visuomenėje? Galimi keli scenarijai. Vienas jų: pasaulis tiesiog taps "geresnis" ir visi daugiau laiko leis kartu, padės vieni kitiems, kad būtų lengviau prisitaikyti prie pasikeitusio gyvenimo ritmo. Labai pasikeistų informavimo priemonių veikimas ir galimybės. Pavyzdžiui, norint sužinoti naujienas tektų tiesiog gyvai bendrauti, siųsti popierinius laiškus ir panašiai. O štai blogasis scenarijus būtų apokaliptinis: prasidėtų streikai, maištai, įsilaužimai, daugybė žmonių imtų vogti iš parduotuvių ir pan. Stotų beveik visa gamyba ir viskas labai pasikeistų. Tai būtų įdomūs pokyčiai visuomenėje, tačiau po kurio laiko pasaulis prie šių pokyčių prisitaikytų ir gyventų dar kitu ritmu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *